Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Co mezi studiem, když chci OSVČ jako vedlejší činnost  (Přečteno 2128 krát)

gamexy

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Dobrý den,
jsem student a musel jsem skončil studium. Současně při studiu podnikám (osvč jako vedlejší činnost). Asi na 2-3 měsíce příjdu o statut studenta, a chtěl jsem se zeptat, jakou práci mám heldat pro to, aby jsem jako osvč mohl pokračovat ale měl ji jako vedlejší činnost, popř. na co si dát pozor. Mám hledat pouze práci na HPP nebo to  jde řešit i dohodou o provedení práce?

A dále bych se rád zeptal, je zde mezi Vámi někdo kdo by byl ochotný mi poskytovat tyto poradenské služby za urč. částku a zároveď se mi postarat o daňové přiznání atd? Nemám žádnou účetní ani kontakt na podobnou osobu. V případě zájmu mi napište na mail dkrupajz@gmail.com.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Co mezi studiem, když chci OSVČ jako vedlejší činnost
« Odpověď #1 kdy: Květen 03, 2015 »

Pokud chcete být OSVČ vedlejší, tak si najděte takovou práci, ze které budete nemocensky pojištěn. To znamená klasický pracovní poměr, nebo dohodu o pracovní činnosti s měsíční odměnou vyšší než 2.499,- Kč, nebo dohodu o provedení práce s měsíční odměnou vyšší než 10 tis. Kč.
IP zaznamenána
Stran: [1]