Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Služba do EU pro neplátce  (Přečteno 2004 krát)

Palajs

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
Služba do EU pro neplátce
« kdy: Duben 22, 2015 »

Dobrý večer přeji,
Zdeničko, moc prosím o radu.
OSVČ - plátce DPH poskytne službu (opravu LPG nas vozidle) slovenskému taxikáři - neplátci DPH. Podle mě je slovák osoba povinná k dani, tudíž český podnikatel by měl vystavit fakturu bez DPH a slovák se regisrovat k DPH, popř. identifikována osoba, jelikož místo plnění se přesouvá za slovákem.
On tvrdí, že taxikáři jsou na Slovensku osvobození, ale i kdyby byli, tak přeci on si to tam osvobodí podle jejich zákona, ne?
Nějak jsem se do toho všeho opět zamotala a jsem z toho zmatená.
Předem mockrát děkuji. Pavla
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Služba do EU pro neplátce
« Odpověď #1 kdy: Duben 23, 2015 »

Dobrý den, ano, pro osobu povinnou k dani by měl vystavit bez DPH. Jestliže se Slovák nezaregistroval na Slovensku, tak nevykazujte na ř. 21, nevyplnili byste souhrnné hlášení, bez DIČ odběratele nejde odeslat. Když vykážete plnění na ř. 26, tak budete muset v případě kontroly nějak prokázat, že jste opravdu poskytli službu osobě povinné k dani. Vyfakturovala bych mu to s českou daní, jako kdyby si službu objednala osoba nepovinná k dani. Pochybuji, že by Vás český berňák nějak popotahoval, když odvedete DPH v tuzemsku.
IP zaznamenána

Palajs

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
Služba do EU pro neplátce
« Odpověď #2 kdy: Duben 24, 2015 »

Přeji pěkný den paní Zdenko,
děkuji za reakci.
Takže to uděláme tak, neposkytne nám DIČ, tudíž to budeme brát, že jsme službu poskytli osobně nepovinné k dani - občan, s českou DPH a šmitec, více neřešíme. Na faktuře neuvedeme IČO.
Přeji vám hezký víkend, ať se vám daří. Mějte se, Pavla
IP zaznamenána
Stran: [1]