Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Jde podat stížnost na účetní?  (Přečteno 1735 krát)

HonzaSt.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Jde podat stížnost na účetní?
« kdy: Duben 13, 2015 »

Dobrý den,
na své sro mám účetní na volné noze, je to fajn, zkušená starší paní, má hodně klientů a celkem všemu rozumí. Po několik let maximální spokojenost, bohužel začalo asi zlobit zdraví, problémy v rodině a začaly problémy. Nebyl čas, byla nemocná, a postupem minulého roku:

- začaly mne chodit různé dlužné částky z FU, SOC, ZDR. - neinformovala mne o různých drobných částkách které bylo třeba platit - silniční daň, pojištění zaměstnanců atp... vždy mne posílala výplatnice, nyní ne.
- rok 2014 jsme neuzavřeli, jelikož byla dlouho nemocná, navíc se asi rozvádí, DPH 4.kvartálu jsme již nestihli - podala se nula, s tím, že podáme dodatečné a opravíme. Daň z příjmu jsme dali odklad (to je prý v pohodě)

Nyní jsme všechno doúčtovali a zjistili jsme že musím za 4.kvartál 2014 podat dodatečné a zaplatit slušný balík za DPH (což jsem čekal, o vánocích byly největší prodeje), standardně se 4.kvartál měl podat podat do konce ledna - nyní tam prý naskočí slušná pokuta z prodlení dlužné částky, což jsem také nevěděl a riskuji kontrolu, protože je to trochu nápadné.

To mne rozzlobilo, něco jsem ji vytknul, načež mne poslala do háje s celým účetnictvím.

Všechno dám dopořádku, doufám s jinou účetní, napadá mne, ale - vždyť existuje svaz účetních, i ona má své číslo, pojištění - teoreticky ji mohu potahovat přes to, mohu vůbec stěžovat na účetní na FU třeba? Nepřítížím si? Zajímá to třeba někoho na FU nebo je to všechno moje chyba a ručím za to komu svěřím své doklady?
IP zaznamenána
Stran: [1]