Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daň z příjmu při prodeji bytu  (Přečteno 1258 krát)

1Alena

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
Daň z příjmu při prodeji bytu
« kdy: Březen 30, 2015 »

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. V březnu roku 2010 jsem koupila byt. Letos bych jej chtěla prodat - již mám kupce. Prodejní cena je vyšší než cena za kterou jsem byt kupovala. Rozdíl činí asi 1 mil. korun. Je mi jasné že budu platit daň z převodu nemovitosti, ale nevím jestli budu platit i daň z příjmu z rozdílu mezi pořizovací cenou a prodejní cenou bytu. Můžete mi prosím říct jestli daň z příjmu (z rozdílu) budu muset platit nebo ne, když byt vlastním již 5 let. Můžete mě prosím odkázat na §  zákona o dani z příjmu, který se touto skutečností zabývá. Nerada bych platila pokud bych nemusela a na druhou stranu bych nerada něco zapomněla a pak platila penále z prodlení. Jsem soukromá osoba a v bytě bydlím, nejsem podnikatel.
Díky moc za info.   Ála
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daň z příjmu při prodeji bytu
« Odpověď #1 kdy: Březen 30, 2015 »

Pokud máte v bytě bydliště alespoň 2 roky bezprostředně před prodejem, tak lze příjem z prodeje osvobodit od daně podle § 4 odst. 1 písm.a) zákona o daních z příjmů.

Jestliže nesplníte podmínky osvobození podle písm. a), tak lze příjem osvobodit podle písm. b), kdy musíte byt vlastnit déle než 5 let. Máme konec března, takže jste tuto podmínku zřejmě už splnila.
IP zaznamenána
Stran: [1]