Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zdanění zásob  (Přečteno 934 krát)

Beag

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Zdanění zásob
« kdy: Březen 30, 2015 »

Dobrý den, ráda bych vás požádala o radu ohledně zdanění zásob. Jsem OSVČ, vedlejší činnost. V r. 2014 jsem na konci roku nakoupila zásoby, které budu prodávat v r. 2015. Rok 2014 mi tak vychází ve ztrátě a naopak v r. 2015 budu asi ve výraznějším zisku. Zamýšlela jsem, že v r. 2014 budu uvádět výdaje dle skutečnosti  a v r. 2015 přejdu na paušál. Znamenalo by to podat dodatečné daňové přiznání za r. 2014 (kvůli zásobám), nicméně v r. 2015 bych pak mohla do příjmů uvádět již jen rozdíl mezi příjmy za prodané zásoby a již zdaněnými zásobami. Tím bych si výrazně příjmy snížila, tj. vyhnula bych se riziku, že překročím hodnotu pro nutnost platit sociální pojištění. (Snad rozumím dobře tomu, že když zdaním zásoby za 100 tisíc, které následně prodám za např. 130 tisíc, tak do příjmů uvádím jen 30 tisíc??)
Je tato myšlenka správná?  Dále přemýšlím o tom, že se mi nechce vykazovat ztrátu, tj. další dotaz je, zda bych nemohla dodanit zásoby rovnou, tj. již v daňovém přiznání za rok 2014? Vyhnula bych se pak tomu, že budu muset podávat dodatečné daňové přiznání a v r. 2015 bych tedy evidovala jen příjmy snížené o hodnotu zdaněných zásob. Je takový postup možný? Moc děkuji za radu!
IP zaznamenána
Stran: [1]