Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Úřad práce  (Přečteno 2144 krát)

MiB

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 19
Úřad práce
« kdy: Březen 29, 2015 »

Takový stupidní dotaz. Celý život jsem na volné noze a nikdy jsem se nehlásil na úřadu práce a nežádal o podporu (i když jsem neměl práci, tak jsem se nějak o sebe postaral), takže vůbec netuším jak tohle chodí. V dubnu asi nebudu mít vůbec žádnou práci a nerad bych platil sociální a zdravotní pojištění. Otázka tedy zní - jak postupovat? Stačí dojít na úřad práce a tam se nějak domluvit, nebo je třeba něco zařídit předem? Je nutné to stihnout do konce měsíce? Musím během toho dubna někam pravidelně chodit (práci si dokážu sehnat sám, jen teď mám holt pauzu mezi projekty)? Předpokládám, že asi budu dostávat nějakou podporu? Ta mi bude chodit na účet? Díky za odpovědi ;-)
IP zaznamenána

MiB

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 19
Úřad práce
« Odpověď #1 kdy: Březen 30, 2015 »

Nebo jeste se zeptam jinak - kdyz chci, aby mi na ten mesic-dva mesice odpadla povinnost platit pojisteni, tak nestaci, kdyz tu zivnost prerusim? Musim se na ten urad prace hlasit?
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Úřad práce
« Odpověď #2 kdy: Březen 30, 2015 »

Máte aktivní živnostenský list? Pokud chcete, aby za Vás platil stát, musíte na živnostenský úřad - činnost přerušit (ne zrušit), a pak hned můžete na UP a zaregistrovat se uchazeč o práci. Až se Vám naskytne možnost dalšího podnikání, odhlásíte se z UP a znovu obnovíte podnikání na ŽU.
IP zaznamenána

MiB

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 19
Úřad práce
« Odpověď #3 kdy: Březen 30, 2015 »

Diky. Ted jsem nekdo cetl, ze tu zinvost musim prerusit jak na Socialce a u Zdravotni pojistovny. Je to pravda?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Úřad práce
« Odpověď #4 kdy: Březen 30, 2015 »

Jako první musíte ohlásit přerušení výkonu samostatné výdělečné činnosti (je jedno, jaké) na OSSZ a na zdravotní pojišťovně. Pokud nechcete platit pojistné za duben, tak oznamte přerušení činnosti k 31.3.2015. Od 1.4.2015 se můžete zaregistrovat na úřadu práce. Nevím, jak často budete muset docházet na ÚP. Jestli platíte pojistné na sociální pojištění z minimálního vyměřovacího základu, tak nepočítejte s nijak velkou podporou, spíš to bude almužna.
Jestli se nechcete hlásit na ÚP, tak se můžete odhlásit jenom na OSSZ a na ZP a platit si zdravotní pojištění jako osoba bez zdanitelných příjmů ve výši 1.242,- Kč měsíčně.
IP zaznamenána

MiB

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 19
Úřad práce
« Odpověď #5 kdy: Březen 30, 2015 »

Diky za odpoved. A ty penize posilaji na ucet?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Úřad práce
« Odpověď #6 kdy: Březen 30, 2015 »

Posílají na účet i poštovní poukázkou.
IP zaznamenána

MiB

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 19
Úřad práce
« Odpověď #7 kdy: Březen 30, 2015 »

Diky za odpoved.
IP zaznamenána
Stran: [1]