Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dovoz aut ze zahraničí  (Přečteno 3293 krát)

FreeFriderik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Dovoz aut ze zahraničí
« kdy: Březen 22, 2013 »

Zdravím,

mám dotaz jsem OSVČ, neplátce, živnost Malo a Velkoobchod. Kromě aktivit v tuzemsku važuji o tom, že bych sem tam zajel do zahraničí (země EU), kde bych od zahraničního občana koupil jeho ojeté auto, na místě bych mu zaplatil, auto si dovezl do tuzemska, kde bych ho nechal opravit a dále bych jej prodal. Stanu se tím pádem plátcem DPH? Nebo za jakých podmínek se jím stanu, pakliže můj obrat nepřekročí za 12 po sobě jdoucích měsíců 1mil.

Díky za odpověď.

FreeFriderik
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Dovoz aut ze zahraničí
« Odpověď #1 kdy: Březen 24, 2013 »

Pouhým nákupem od občana EU se hned nestanete plátcem ani identifikovanou osobou.

Podle § 2a ZDPH je vyjmuto z předmětu daně pořízení zboží z jiného členského státu, pokud jeho celková hodnota nepřekročila 326 tis. Kč za kalendářní rok (ani za rok předcházející).
Z ustanovení § 16/1 ZDPH vyplývá, že pořízením zboží  je nabytí práva nakládat jako vlastník se zbožím OD OSOBY REGISTROVANÉ K DANI V JČS. Vy budete nakupovat od osoby, která není registrovaná, takže se podle mého názoru nedopouštíte pořízení zboží ani kdybyste překročil limit 326 tis. Kč. Plátcem daně byste se stal až při překročení obratu 1 mil. Kč.
IP zaznamenána

FreeFriderik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Dovoz aut ze zahraničí
« Odpověď #2 kdy: Březen 24, 2013 »

Díky paní Zdeno,
právě tento §16 mi vrtal hlavou a nějak jsem to nedokázal zkombinovat. Díky moc
IP zaznamenána

AlesBer

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Dovoz aut ze zahraničí
« Odpověď #3 kdy: Duben 01, 2015 »

Auta ze zahranici maji vetsi kvalitu nez automobily u nas z ceska vyplati se vic nez vrazet tady do ojetiny ktera se hned poroucha :)
IP zaznamenána
Stran: [1]