Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: služba dle §9 nebo dle §10 ZDPH ?  (Přečteno 4682 krát)

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
služba dle §9 nebo dle §10 ZDPH ?
« kdy: Únor 17, 2015 »

Dobrý večer,
tuzemská OSVČ - plátce, provedl zámečnické práce na stavbě v Německu pro slovenského plátce.

Dát na ř.21  +  SH ???


Děkuji za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14980
služba dle §9 nebo dle §10 ZDPH ?
« Odpověď #1 kdy: Únor 17, 2015 »

Podle mého názoru se jedná o službu vztahující se k nemovité věci s místem plnění podle § 10 ZDPH v Německu. Dala bych na ř. 26 (bez SH). Nevím, zda a kdo bude odvádět DPH v Německu.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
služba dle §9 nebo dle §10 ZDPH ?
« Odpověď #2 kdy: Únor 17, 2015 »

Zdeni, děkuji, já si to totiž taky myslím, nechala jsem OSVČ u \"Slováka\" zjistit, kdo bude DPH odvádět.

V tom případě ( bez SH) může OSVČ podat Přiznání k DPH v papírové podobě, že ?  ( nemá datovou schránku ani obrat nad 6 mil.)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14980
služba dle §9 nebo dle §10 ZDPH ?
« Odpověď #3 kdy: Únor 17, 2015 »

Ano, v tom případě může podat přiznání k DPH v papírové podobě.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
služba dle §9 nebo dle §10 ZDPH ?
« Odpověď #4 kdy: Únor 26, 2015 »

Paní Zdeno, ještě prosím o názor :

provedené svářečské práce na potrubí - práce v PL pro slovenského plátce - posuzovat taktéž jako stavební práce spojené s nemovitostí - §10?
( na faktuře .....za provedené svářečské práce na stavbě.....)

Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14980
služba dle §9 nebo dle §10 ZDPH ?
« Odpověď #5 kdy: Únor 27, 2015 »

Dobrý večer, paní Jaromíro. Pokud je na faktuře uvedeno, že se jedná o svářečské práce na stavbě, tak bych posoudila jako práci spojenou s nemovitostí podle § 10 ZDPH.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
služba dle §9 nebo dle §10 ZDPH ?
« Odpověď #6 kdy: Únor 28, 2015 »

Paní Zdeno, děkuji Vám za Vaše názory a přeji pěkný víkend.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
služba dle §9 nebo dle §10 ZDPH ?
« Odpověď #7 kdy: Březen 22, 2015 »

Dobrý den, Zdeni, ještě prosím k tomuto tématu :

1) ČESKÁ OSVČ, plátce, provedl stavební práce ( zaregistroval se na FÚ v Německu) pro ČESKOU firmu v Německu - taktéž  ř.26 , bez SH
     s nárokem na odpočet ( pořídil nářadí, auto pro služební cesty..), takže NO - je to správně ?


2) česká OSVČ, NEPLÁTCE,  stavební práce pro českou firmu v JČS - příjmy vyšší 1 000 000 Kč  : NENÍ povinnost registrace k  DPH, práce dle §10ZDPH
    se NEZAHRNUJÍ do limitu pro povinnou registraci - je to správně ?  

Moc děkuji za reakci.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14980
služba dle §9 nebo dle §10 ZDPH ?
« Odpověď #8 kdy: Březen 22, 2015 »

Dobrý den,
1) podle mého názoru správně. Nárok na odpočet podle § 72/1/c) ZDPH
2) podle mého názoru správně. Do obratu pro povinnou registraci se zahrnují úplaty, které osobě povinné k dani náleží za uskutečněná plnění s místem plnění v tuzemsku. Uvedená OSVČ poskytuje služby s místem plnění mimo tuzemsko.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
služba dle §9 nebo dle §10 ZDPH ?
« Odpověď #9 kdy: Březen 23, 2015 »

Zdeni,  děkuji a pěkný začátek jara.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
služba dle §9 nebo dle §10 ZDPH ?
« Odpověď #10 kdy: Duben 16, 2015 »

Dobrý den, paní Zdeno, prosím ještě o Váš názor k bodu 1, výše uvedeného :

OSVČ (dodavatel ) i  s.r.o. (odběratel) se zaregistrovali na FÚ v Německu. Fakturu zatím dodavatel nevystavil (DUZP později), je měsíční plátce,
může v Přiznání za 03/2015 uplatnit DPH na vstupu ? Nerozumím té registraci,  DPH se bude vypořádávat v Německu ? To by pak šlo vše mimo české
přiznání k DPH ?

Od něj se nejsem schopna dozvědět, jak bude fakturovat, jestli německé DIČ nebo české DIČ, jak má vystavit fakturu mu řekne účetní odběratele. Prý
čeká na \"nějaký doklad\" z německého FÚ.

Mně se teď jedná o Přiznání k DPH za 03/2015, doklady na vstupu : koupě vozidla, PHM a drobné nářadí, materiál na konkrétní stavbu žádný.
Na výstupu : žádná faktura

Mohla by jste mi napsat Váš názor, mám v tom hokej, budu Vám moc vděčná, děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14980
služba dle §9 nebo dle §10 ZDPH ?
« Odpověď #11 kdy: Duben 16, 2015 »

Dobrý den, paní Jaromíro. Podle mého názoru si může uplatnit nárok na odpočet na vstupu z uvedených dokladů (u stavebního materiálu bych si nebyla jistá, zda nejde o přemístění majetku) v přiznání za 03/2015 bez ohledu na to, zda vykázal nějaké plnění na výstupu. V § 72/1/c) nevidím žádné omezení či vazbu na vykázané plnění. Pokud by prováděl stavební práce v ČR, tak by si také uplatnil nárok na odpočet hned a nečekal by, až vystaví daňový doklad.

V případě nákupu auta, PHM a nářadí jde o plnění s místem plnění v tuzemsku. V německém přiznání by si z nich nemohl uplatnit nárok na odpočet. Pokud by nemohl v českém přiznání, tak nikde:-)

V Německu bude přiznávat daň na výstupu, na vstupu by si mohl uplatnit odpočet jenom z dokladů s německou daní (například PHM nebo nářadí nakoupené v Německu).
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
služba dle §9 nebo dle §10 ZDPH ?
« Odpověď #12 kdy: Duben 17, 2015 »

Dobrý den, Zdeni, moc Vám děkuji a přeji pěkný víkend.
IP zaznamenána
Stran: [1]