Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: důchodce DPP - DP za r. 2014  (Přečteno 2017 krát)

evaz

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 91
důchodce DPP - DP za r. 2014
« kdy: Únor 12, 2015 »

Dobrý den,
včera se na mě obrátila moje mamka s prosbou, jestli bych ji neudělala DP. Je to důchodkyně a chodila v r. 2014 na příležitostné brigády. Nechala si od všech zaměstnavatelů vyjet Potvrzení o příjmech pro DP. A teď po mě chce, abych jí ho vyplnila. Probírám se diskuzemi na těchto stránkách a jsem z toho jelen. Dokonce tu čtu, že se letos musí žádat u zaměstnavatelů o překlopení daně ze srážkové na zálohovou. To nevím, jestli to mamka ještě stihne a nebo se to nemusí, když jí už vytiskli ta potvrzení. A jak to do toho DP vůbec budu vyplňovat?
Mám tu, že si vydělala - 1600 a daň byla 240, pak si vydělala 4980 a daň ji strhli 747 a pak si vydělala 980 a daň 147. Celkem si tedy vydělala 7560 a daň jí byla stržena 1134 Kč. Má vůbec nárok o vrácení daně, když si to nenechala změnit z té srážkové na tu zálohovou? Musela by to stihnout ještě zítra? Děkuji moc za radu, budu pevně doufat, že mi někdo poradí. Moc to potřebuji. krásný den E.Z.
IP zaznamenána

evaz

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 91
důchodce DPP - DP za r. 2014
« Odpověď #1 kdy: Únor 12, 2015 »

Teď se snažím vyplnit DP. DPP je jaký příjem? Můžete mi prosím poradit, jaké řádky DP mám vyplnit? Děkuji moc
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
důchodce DPP - DP za r. 2014
« Odpověď #2 kdy: Únor 12, 2015 »

Překlopení ze srážkové daně na zálohovou si nevšímejte:-) Maminka má potvrzení od zaměstnavatelů a všechno si vypořádá sama v daňovém přiznání. Máte na to dost času, termín pro odevzdání přiznání je 1. duben 2015.

Jedná se o příjmy ze závislé činnosti, takže je uvedete do ř. 31. Srážkovou daň uvedete do ř. 87a.
IP zaznamenána

evaz

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 91
důchodce DPP - DP za r. 2014
« Odpověď #3 kdy: Únor 12, 2015 »

Já moc děkuji paní Zdeno, jste zlatá. Já jsem se úplně lekla, že jsem mamince něco prošvihla. No ta by mi dala :-)
IP zaznamenána
Stran: [1]