Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: EPO - identifikovaná osoba - zatržení  (Přečteno 852 krát)

TradeCZ

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
EPO - identifikovaná osoba - zatržení
« kdy: Únor 08, 2015 »

Dobrý den,

vyplňuji elektronické přiznání k DPH za leden 2015 https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_epo/epo2/form/form_uvod.faces - zatrhávám hodnotu *Identifikovaná osoba § 6g až § 6l a dále se nabízí možnost zatrhnout křížkem stav: Neexistují-li údaje pro C. ODDÍL, proškrtněte (X) - Nedošlo-li k žádnému plnění, za které vznikla povinnost uplatnit daň na výstupu nebo nárok na odpočet   daně, zatrhněte.

Za toto období jsem poskytl reklamní služby do zahraničí - jedná se o reverse charge, takže uvádím hodnotu plnění (na řádku č. 21), ale daň jako identifikovaná osoba žádnou neodvádím. Nevím zda mám křížkem výše zmíněné zatrhnout nebo ne, můžete poradit?

Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
EPO - identifikovaná osoba - zatržení
« Odpověď #1 kdy: Únor 08, 2015 »

Buď zakřížkujte, že neexistují údaje (tím pádem pošlete nulové přiznání k DPH), nebo přiznání vůbec neposílejte. Stačí souhrnné hlášení.
Kdyby se berňák sháněl po přiznání, tak je odkažte na § 101 odst. 5 zákona o DPH. Kopíruji: \"(5) Nevznikla-li identifikované osobě ve zdaňovacím období povinnost přiznat daň, nesděluje tuto skutečnost správci daně.\"
IP zaznamenána

TradeCZ

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
EPO - identifikovaná osoba - zatržení
« Odpověď #2 kdy: Únor 08, 2015 »

Dobrý den,

děkuji, přiznání posílám, protože, když jsem tak minulý měsíc neučinil, hned mi volali a tvrdili, že jsem povinen přiznání podat... Chci se tedy zeptat, bude chyba, když nezatrhnu a na řádek 21 hodnotu uvedu, tak jak jsem činil doposud?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
EPO - identifikovaná osoba - zatržení
« Odpověď #3 kdy: Únor 08, 2015 »

Nezatrhávejte, uveďte hodnotu plnění na ř. 21 a pošlete, ať máte klid.
IP zaznamenána
Stran: [1]