Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: daňové zvýhodnění na dítě zpětně - žena na MD  (Přečteno 2857 krát)

evaz

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 91

Dobrý den,
potřebovala bych zjistit pro bratra a švagrovou. Lze si zpětně uplatnit na DP daň. zvýhodnění na dítě? Bratr je OSVČ a v r. 2013 si ho nemohl uplatnit (použil výdaje paušálem). Jeho manželka si ho také neuplatnila. Může si ho dodatečně uplatnit, když uděláme dodatečné DP. Málá se narodila  5.8. 2013. Švagrová celý půl rok do nástupu na MD chodila do práce a vydělala si cca 170 tis. Od narození dítěte byla na MD a pak následně na RD. Má nárok si ho v r. 2013 uplatnit za měsíce 8,9,10,11,12 ?
Děkuji moc za radu
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
daňové zvýhodnění na dítě zpětně - žena na MD
« Odpověď #1 kdy: Únor 11, 2015 »

Dobrý den, paní Evo. Manželka měla dostatečný příjem, takže si může uplatnit daňové zvýhodnění na vyživované dítě za měsíce 08 - 12/2013 Jestli nepodávala za rok 2013 žádné přiznání (zřejmě ne, když byla zaměstnaná), tak nyní podáte řádné, nikoliv dodatečné přiznání.
IP zaznamenána

evaz

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 91
daňové zvýhodnění na dítě zpětně - žena na MD
« Odpověď #2 kdy: Únor 12, 2015 »

Paní Zdeno, moc děkuji za odpověď. Opět jste mi moc pomohla. I já se snažím pomáhat známým a příbuzným a někdy mě to stojí hodně času, než se mi povede danou problematiku nastudovat nebo zjistit. Někdy si nejsem jen jistá. Moc mi pomáhá toto fórum. Zasloužila by jste s celým týmem zlatou medaili. Ještě jednou moc děkuji
IP zaznamenána
Stran: [1]