Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Neplátce prodej do EU  (Přečteno 3158 krát)

Domča99

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 26
Neplátce prodej do EU
« kdy: Leden 20, 2015 »

Dobrý den, neplátce DPH uskuteční prodej výrobku do země EU, s tím, že výrobek sám doveze na místo a tam na něm provede nějaké dokončovací práce. Fakturuje neplátci fyzické osobě nepodnikající. Fakturuje výrobek, dokončovací práce a dopravu.1. Vzniká mu nějaká povinnost ohledně ¨Registrace DPH.
                        2. Je to stejné kdyby prodával podnikateli do EU plátci DPH.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
Neplátce prodej do EU
« Odpověď #1 kdy: Leden 23, 2015 »

V čem spočívají nějaké dokončovací práce?
IP zaznamenána

Domča99

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 26
Neplátce prodej do EU
« Odpověď #2 kdy: Leden 26, 2015 »

jedná se o výrobu plastových nádob na vodu, na místě se dodělávají vtoky a výtoky podle určení zadavatele. V mimořádné případě se i jímka na místě dovařuje. Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
Neplátce prodej do EU
« Odpověď #3 kdy: Leden 26, 2015 »

To je docela na hraně:-)

Pokud pouze na místě dokončuje svoji plastovou nádobu (=zboží) a neprovádí její instalaci či montáž, tak se jedná o dodání zboží. Při dodání neplátci do EU bude fakturovat s českou daní, místo plnění zůstává v tuzemsku. Kdyby prodával plátci registrovanému v EU (nutno ověřit jeho DIČ), tak může osvobodit podle § 64 ZDPH, podá souhrnné hlášení.

Pokud by dodával plastové nádoby včetně instalace či montáže, tak by musel postupovat podle § 7/3 ZDPH. Plnění se chová jako služba. Místo plnění je v zemi, ve které bylo zboží instalováno nebo smontováno. Pokud dodává plátci, který je v příslušné zemi registrovaný, tak bez české daně, daň odvede zákazník. Dodavatel podá SH. Pokud dodá osobě povinné k dani, která není registrovaná, tak by se měl zaregistrovat odběratel. Pokud dodá osobě nepovinné k dani (typicky běžný nepodnikající občan), tak by se měl v dané zemi zaregistrovat dodavatel.
IP zaznamenána

Domča99

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 26
Neplátce prodej do EU
« Odpověď #4 kdy: Leden 27, 2015 »

Moc  děkuji za poskytnuté informace, ale dodavatel je neplátce DPH, tak nevím jak se chová neplátce, nevím zda by se musel přihlásit k plátcovství pokud prodává neplátcům v EU.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
Neplátce prodej do EU
« Odpověď #5 kdy: Leden 27, 2015 »

Omlouvám se, přehlédla jsem, že je neplátcem.

Pokud dodává zboží (bez instalace či montáže), tak mu vznikne povinnost registrace k DPH v ČR až při překročení obratu 1 mil. Kč za 12 po sobě jdoucích měsíců. Tato plnění se započítávají do obratu. V zahraničí by mu vznikla povinná registrace pouze v případě dodání neplátcům (= zasílání zboží) při překročení limitu daného státu. Limity najdete v pokynech k vyplnění přiznání k DPH na str. 4.
IP zaznamenána

Domča99

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 26
Neplátce prodej do EU
« Odpověď #6 kdy: Leden 28, 2015 »

Děkuji jste skvělá
IP zaznamenána
Stran: [1]