Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Srážková daň z DPP - lze ji ročně zúčtovat?  (Přečteno 1637 krát)

MonikaHa

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 107

Dobrý den, starobní důchodce si přivydělává na DPP, prohlášení nepodepsal, strhli mu srážkovou daň. Dříve tato daň byla konečná a nešla ročně zúčtovat, není od r. 2014 náhodou změna? Nebo se pletu? Děkuji za odpvěď.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Srážková daň z DPP - lze ji ročně zúčtovat?
« Odpověď #1 kdy: Leden 20, 2015 »

Dobrý den, důchodce může nejpozději do 15.2.2015 požádat - podepsat, že žádá o \"překlopení\" daně ze srážkové na zálohovou.
IP zaznamenána

MonikaHa

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 107
Srážková daň z DPP - lze ji ročně zúčtovat?
« Odpověď #2 kdy: Leden 20, 2015 »

Děkuji za radu. Jak konkrétně? Požádá zaměstnavatele o \"Potvrzení o sražené dani\" a podá sám DPFO? Nebo o to požádá zaměstnavatele? Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14847
Srážková daň z DPP - lze ji ročně zúčtovat?
« Odpověď #3 kdy: Leden 20, 2015 »

Buď dodatečný podpis prohlášení podle § 38k/7 ZDP (mzdová účetní ho asi zakousne), nebo požádá zaměstnavatele o Potvrzení a podá daňové přiznání.
IP zaznamenána
Stran: [1]