Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Potvrzení o zdanitelných příjmech z DPP  (Přečteno 6038 krát)

hormat

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9

Dobrý den paní Zdeno, opět se na Vás obracím ohledně potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti, které po mně chce zaměstnanec na DPP (do 10.000 měs, bez podeps. prohlášení). Vím, že za minulý rok může ve svém DP žádat zpět odvedenou srážkovou daň a já na to použiji formulář Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti plynoucích na základě dohod o provedení práce..........  

Moc prosím o ujištění v násl.:

 * v kolonce za období - uvedu např. 1,2,3,4,5 ? je to tak (když nedělal po celý rok)?
 * řádek 1 - Úhrn zúčtovaných příjmů ze závislé činnosti - zde bude uvedena jeho celková HRUBÁ mzda za práci v lednu - květnu, ano?
 * řádek 2 - Z ř. 1 příjmy vyplacené nebo obdržené do 31. ledna 2015 - Zde nevím jestli mám napsat celkovou vyplacenou ČISTOU mzdu nebo HRUBOU mzdu (ve stejné výši jako na řádku 1)?

a řádek 3 je mi samozřejmě jasný :-)

děkuji za odpověď a přeji hodně úspěchu v roce 2015. Moc si vážím Vaší práce zde na foru a jsem si vědom, kolik musí zabírat času.

Petr M.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Potvrzení o zdanitelných příjmech z DPP
« Odpověď #1 kdy: Leden 14, 2015 »

Dobrý den.

Můj program vyplňuje v kolonce období: 01. 01. 2014 až 31. 05. 2014. Jestli uvedete 1,2,3,4,5 nebo neuvedete nic, tak to bude podle mého názoru také v pořádku:-)

Ano, na řádku 1 bude celková hrubá odměna za leden až květen 2014.

Do řádku 2 zapište hrubou odměnu. Jestli zaměstnanci nic nedlužíte, tak to bude stejná částka, jako na řádku 1.

Mnoho zdraví a úspěchů v roce 2015 i Vám:-)
IP zaznamenána

Morreluc

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Potvrzení o zdanitelných příjmech z DPP
« Odpověď #2 kdy: Leden 15, 2015 »

Dobrý den,

dnes jsem se přihlásila poprvé tak se předem omlouvám, pokud jsem ve špatné diskuzi.

Ráda bych se zeptala jak je to s Vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti, musí OSVČ,  podávat vyúčtování když zaměstnává pouze jednoho zaměstnance a to na Dohodu o provedení práce (nepřesáhne limit 10 tis, nepodepsal Prohlášení a strhává se mu z toho 15 % srážková daň). Nebo jaká je jeho povinnost kromě placení srážkové daně? Nějaké výkazy?

Děkuji za odpověď
Lucie
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Potvrzení o zdanitelných příjmech z DPP
« Odpověď #3 kdy: Leden 15, 2015 »

Pokud strháváte jenom srážkovou daň, tak podejte Vyúčtování daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby. Formulář najdete zde:
http://www.financnisprava.cz/assets/tiskopisy/5466_17.pdf?201501151820
http://www.financnisprava.cz/assets/tiskopisy/5466-1_13.pdf?201501151820
Vyúčtování nemá žádnou povinnou přílohu.
IP zaznamenána

hormat

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
Potvrzení o zdanitelných příjmech z DPP
« Odpověď #4 kdy: Leden 26, 2015 »

Dobrý den, paní Zdeno, děkuji za Vaši odpověď na předešlý dotaz a navazuji na něj ještě jeden. Do toho Potvrzení o zdanitelných příjmech....plynoucích na základě dohod...... zahrnuji výplatu zaměstnance za práci v prosinci 2013 vyplacenou v lednu 2014 nebo až výplatu za práci v lednu 2014 vyplacenou v únoru?
Děkuji a poklidný den,
Petr M.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Potvrzení o zdanitelných příjmech z DPP
« Odpověď #5 kdy: Leden 26, 2015 »

Podle mého názoru zahrnete výplatu až za práci v lednu 2014 vyplacenou v únoru.
IP zaznamenána
Stran: [1]