Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: začátek podnikání - podání daňového přiznání  (Přečteno 1434 krát)

lukas315

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Dobrý den, rád bych se zeptal na jednu věc. Je sice trochu pozdě, ale radši se informuji. 10.12.2010 jsem si vyřídil OSVČ jako vedlejší výdělečnou činnost. Bohužel jsem zjistil, že ji tak brzy nepotřebuji tak jsem se na sociálním a zdravotním přihlásil až k 1. 2. 2011 a uvedl jsem toto datum jako začátek podnikání. Ted mě ale napadlo, které datum je rozhodující při podávání daňového přiznání? Měl jsem podat daňové přiznání jelikož mám živnostenský list už od 10.12.2010?? Nebo se bere jako začátek podnikání datum 1.2.2011? Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
začátek podnikání - podání daňového přiznání
« Odpověď #1 kdy: Červenec 28, 2011 »

K dani z příjmů jste se registroval prostřednictvím jednotného registračního formuláře při vyřizování živnosti v roce 2010. Pokud jste za rok 2010 neměl z podnikání žádné příjmy, tak jste nebyl povinen  podat daňové přiznání, stačilo oznámit finančnímu úřadu, že nevznikla daňová povinnost (stačí jednou větou).
IP zaznamenána

lukas315

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
začátek podnikání - podání daňového přiznání
« Odpověď #2 kdy: Srpen 03, 2011 »

Děkuji za odpověď. A je toto nutné?Zřejme jsem to zaslání za rok 2010 prošvihl, dá se to poslat ještě teď nebo musím zajít na příslušný finanční úřad?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
začátek podnikání - podání daňového přiznání
« Odpověď #3 kdy: Srpen 27, 2011 »

Rok 2010 už nechte plavat:-)
IP zaznamenána
Stran: [1]