Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPP  (Přečteno 1269 krát)

kodl1

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 55
DPP
« kdy: Leden 05, 2015 »

Dobrý den, jsem zaměstnána na hlavní pracovní poměr a u toho mám u stejného zaměstnavatele ještě DPP do 10.000,-kč měsíčně mám podepsané prohlášení to je ok nic se nestrhává. daň se neplatí.
K tomu ještě mám druhou DPP kde je zúčtování dohody v prosinci cca 2000,-Kč tam nemám podepsané prohlášení. A tady nevím co je mou povinností a povinností podnikatelky se kterou mám DPP uzavřenou. Daňové přiznání si dělám sama dám tam jak příjem ze závislé činnosti tak příjmy z DPP (obě). U té druhé musí podnikatelka udělat roční  vyúčtování  daně ze závislé činnosti pro FÚ (růžový formulář) kde uvede za prosinec tu částku 2000,-Kč ? Daň si strhnu z těch 2000,-Kč já v daňovém přiznání? že ji uvedu jako příjem? Podnikatelka mi dá 2000,- + příjmový pokladní doklad  nebo ta podnikatelka mi strhne tu daň ona a zaplatí ji FÚ a já o to dostanu méně. Jedná se o přivýdělek pomoc s koncem roku administrativa za 2000,-Kč. nebo je lepší to uvést jako ostatní přivýdělek co by bylo jednoduší v případě této druhé DPP kde nemám podepsané prohlášení. Velice vám děkuji za vaši odpověď.
IP zaznamenána
Stran: [1]