Témata > Ostatní k daním, evidenci

Pokuta/penále

(1/4) > >>

Lenka166:
Dobrý de paní Zdeno.
Prosím Vás, mám kontrolu na FÚ a nyní jsem zjistila, že jsem nepřiznala a neodvedla ve 2.Q.2014 DPH. Mám rychle podat dodatečné přiznání k DPH a doplatit DPH nebo mám počkat, až na to přijde kontrola? To ale bude dražší, že?
Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Zdena:
Dobrý den, paní Lenko.

Pokud byla oficiálně zahájená kontrola, tak už nemůžete podat dodatečné přiznání. Ale třeba na to kontrola nepřijde:-) Jestli ano, tak to budete mít o trošku (o 20% z dodatečně vyměřené daně) dražší.

Pokud FÚ provádí jenom místní šetření, tak můžete podat dodatečné přiznání.

Lenka166:
Děkuji za rychlou odpověď. Kontrolu mi oznámila pracovnice FÚ telefonicky a dostavit se na ni mám až následující týden. Čím je prosím kontrola zahájena? Děkuji opět za odpověď a přeji pěkný večer.

Zdena:
Dobrý večer. O zahájení daňové kontroly je sepisován písemný protokol s uvedením rozsahu kontroly. Kontrola určitě není zahájena telefonickým rozhovorem s FÚ.

evik.p:
Dobrý večer,
manžel se rozhodl z důvodu důchodu už zrušit plátcovství k dph. Jak tak kontroluju danová příznání, najednou mi trklo, že cca  v jednom případě za rok máme dodání kovového odpadu, coz je  v režimu přenesení danové povinnosti a samozřejmě to není uvedeno v přiznání k dph a ani poslán výpis z evidence.
A tak bych se chtěla poradit, co ted? Dodatečné přiznání i dodatečný výpis odběratelů ? Úplně mi trne a bolí žaludek, protože jsem jinak docela punta, ale stárnu. Nevíte kolik by taky mohla být pokuta ? Dva doklady v r.2011, jeden 2013, jeden 2014.
Moc děkuji

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi