Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Různé paušální sazby + poštovné na jedné faktuře  (Přečteno 2286 krát)

Ajinka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4

Dobrý den,
jsem neplátce DPH a uplatňuji paušální výdaje procentem, mám vícero živností s různou procentní sazbou výdajů.
Většinou není problém roztřídit příjmy (faktury) podle procentní sazby, u některých zakázek mám ale na jedné faktuře zboží spadající do dvou různých výdajových paušálů (např. 80% - produkty vlastní zemědělské výroby a 60% jiné zboží-maloobchod), plus navíc poštovné. Jak to vyřešit? Není problém rozepsat si u faktury, jaká částka z ní spadá např. do sazby 80% a jaká do 60%, ale jak to pak udělám s poštovným? Ke kterému z těch dvou paušálů jej přiřadit? U faktur, na kterých je veškeré zboží jen v jedné paušální sazbě, poštovné zahrnuji do té samé.
Nebo je nutné různé výdajové sazby fakturovat zvlášť? To by bylo jednak administrativně náročnější, jednak by to neřešilo otázku, ke které procentní sazbě z dané zakázky \"přifařit\" poštovné.
Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Různé paušální sazby + poštovné na jedné faktuře
« Odpověď #1 kdy: Leden 01, 2015 »

Určitě není nutné fakturovat různé výdajové sazby zvlášť. Poštovné bych buď rozdělila v poměru k fakturovaným položkám, nebo bych je celé zařadila do nižšího výdajového paušálu.
IP zaznamenána

Ajinka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Různé paušální sazby + poštovné na jedné faktuře
« Odpověď #2 kdy: Leden 01, 2015 »

Děkuji Vám mockrát za odpověď i v tento sváteční den, Vámi navrhované řešení rozhodně dává smysl, jednodušší pro mne bude to řešení, kdy u dělených faktur poštovné zařadím plošně do nižšího paušálu, ušetřím si práci s rozpočítáváním na podíly a správce daně nebude moci mít námitky.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Různé paušální sazby + poštovné na jedné faktuře
« Odpověď #3 kdy: Leden 04, 2015 »

Přesně tak. Vy si ušetříte práci a FÚ by při kontrole určitě neprotestoval. Vzhledem k tomu, že uplatňujete výdaje procentem z příjmů, je pravděpodobnost kontroly ze strany FÚ téměř nulová:-)
IP zaznamenána
Stran: [1]