Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: FU a ukončení  (Přečteno 2221 krát)

guru

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 48
FU a ukončení
« kdy: Prosinec 25, 2014 »

Dobrý den,

ukončil jsem podnikání, a přišel my dopis s tím, že podnikání bylo ukončené \"registrací k dani z příjmů jakožto poplatníka daně z příjmů se ruší s účinností ke dni oznámení tohoto rozhodnutí\" elektronicky podepsáno únor , ale na FU jsem byl v lednu . Budu podávat jen prohlášení , ale zajímá mě datum pro OSVC a ZP .
Jestli se datum bere podle FU, nebo to má každý úřad podle sebe ? Kvůli přehledu za rok 2014.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
FU a ukončení
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 25, 2014 »

Datum má každý úřad podle sebe. Pokud jste oznámil na OSSZ a na zdravotní pojišťovně ukončení /přerušení/ samostatné výdělečné činnosti k datu do 31. 12. 2013, tak nemusíte podávat přehledy o příjmech a výdajích OSVČ. Pokud jste oznámil ukončení v průběhu roku 2014, tak podáváte přehledy, i kdyby byly nulové.
IP zaznamenána

guru

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 48
FU a ukončení
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 27, 2014 »

Bere se podle datumu ukončení i v přehledu ? Myslím když vyplňuji kolik měsíců jsem byl OSVČ či podnikal , u ZP to bude leden, ale u OSVČ to asi výchází na únor.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
FU a ukončení
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 28, 2014 »

Podle datumu ukončení se to bere i v přehledu. Počítají se i měsíce, ve kterých jste podnikal pouze část měsíce. Jestliže jste ukončil podnikání v polovině února, tak započítáte i únor. Pokud jste oznámil na OSSZ jiný datum ukončení činnosti, než na ZP, tak se řiďte tím, co jste oznámil.
IP zaznamenána

guru

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 48
FU a ukončení
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 29, 2014 »

Bylo to v lednu , ZP my řekli , že k 31.1 , ale u OSVČ čekali a nevím kdy to přesně ukončili.
FU to ukončil v únoru .

Počítá se den kdy jsme tam byl, nebo den kdy to úřady rozhodnou.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
FU a ukončení
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 29, 2014 »

Počítá se den, kdy úřady rozhodnou. Před podáním přehledu se informujte na OSSZ, zda Vám ukončili činnost už v lednu jako na ZP, nebo až v únoru.
IP zaznamenána

guru

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 48
FU a ukončení
« Odpověď #6 kdy: Leden 01, 2015 »

Ještě dotaz, na úřady mohu dát přehled už v lednu, nebo musím, kdy jsem chodil předtím ? Dřív to byl únor .
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
FU a ukončení
« Odpověď #7 kdy: Leden 01, 2015 »

Můžete už v lednu.
IP zaznamenána

guru

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 48
FU a ukončení
« Odpověď #8 kdy: Leden 06, 2015 »

Na OSVČ jsem byl, a oni mi řekli, že den ukončení je den kdy jsem tam byl .

Kdybych vyplnil špatně tiskopis , bude mě OSVČ informovat abych si přehled opravil ?
Kdybych zapomněl vyplnit jedno políčko.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
FU a ukončení
« Odpověď #9 kdy: Leden 06, 2015 »

Vyplňte přehled, zajděte s ním na OSSZ a požádejte pracovnici, která vás má na starosti, aby vám jej zkontrolovala.
IP zaznamenána
Stran: [1]