Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Jednorázový přivýdělek  (Přečteno 2464 krát)

Lea24

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Jednorázový přivýdělek
« kdy: Prosinec 10, 2014 »

Dobrý den, jsem registrovaná na PÚ, podporu již nepobírám. Ráda bych si jednorázově přivydělala (2500,-) jako průvodkyně v cestovním ruchu. Živnostenský list nemám. Jiný příjem taky ne. Řeší se toto dohodou o provedení práce? Mohu vystavit mému jednorázovému zaměstnavateli něco jako fakturu? Budu tento příjem  - pokud by byl jediný - muset danit? Děkuji za odpověď jsem po mateřské a v tomto oboru teprve začínám, pokud se zadaří...Všechny srdečně zdraví Lea
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14849
Jednorázový přivýdělek
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 13, 2014 »

Buď uzavřete dohodu o provedení práce (pracovněprávní vztah), kdy zdanění zajistí zaměstnavatel. Dohoda o provedení práce se hlásí na ÚP.

Nebo uzavřete jinou smlouvu, například smlouvu příkazní (občanskoprávní vztah). Vystavení faktury občanem sice žádný předpis nezakazuje, ale nedoporučuji. Jestliže se bude jednat o příjem z příležitostné (nahodilé, jednorázové) činnosti, tak bude osvobozen od daně podle § 10 odst. 3 písm. a zákona o daních z příjmů.
IP zaznamenána

Motlochová

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23
Jednorázový přivýdělek
« Odpověď #2 kdy: Červen 26, 2015 »

Dobrý den, dospělý syn, žijící se mnou ve společné domácnosti, je veden na ÚP. Přispívá na náklady (SIPO) a požaduje ode mne potvrzení pro úřad práce. Na základě toho by mohl dostat příspěvek na bydlení. Pokud to tak lze, musím já příjmy od něj zdanit? Děkuji za odpověď. Marie
IP zaznamenána
Stran: [1]