Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Faktura ze zahraničí s DPH  (Přečteno 2558 krát)

Romana2

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Faktura ze zahraničí s DPH
« kdy: Listopad 21, 2014 »

Dobrý den,

došla mi faktura ze zahraničí s vyměřeným DPH v dolarech. Jedná se o nákup služby, dodavatel je firma z Canady, plátce, mají zařízené Evropské DIČ.
Výše DPH na faktuře sedí na našich 21%.

Mám se k faktuře chovat, jako by ji vystavila \"česká firma\" tedy použít částky z faktury převedené na czk a vložit do nákladů? Nebo se k tomu mám chovat jako k jakékoliv jiné faktuře ze zahraničí, tedy že je DPH osvobozeno a já mám nárok na odpočet a uplatnění DPH - řádky 5 a 43 v daň. přiznání?

Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Faktura ze zahraničí s DPH
« Odpověď #1 kdy: Listopad 21, 2014 »

Chovala bych se k tomu jako k faktuře ze zahraničí, uvedla bych na ř. 12 a 43. Zřejmě se jedná o elektronicky poskytovanou službu ve zvláštním režimu, kdy jste nesdělili dodavateli své DIČ.
IP zaznamenána

Romana2

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Faktura ze zahraničí s DPH
« Odpověď #2 kdy: Listopad 22, 2014 »

Děkuji za odpověď, je pravda, že konkrétní DIČ jsme nesdělovali, pouze zemi, kde bude služba využitá. Ještě drobnost,...pokud mají zařízené EU DIČ, které mají uvedené na faktuře, nebudu k tomu přistupovat, jako pořízení služby z EU místo z Canady?

Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Faktura ze zahraničí s DPH
« Odpověď #3 kdy: Listopad 23, 2014 »

Jejich EU DIČ nejde ověřit v systému VIES, nevíte, zda se opravdu jedná o osobu registrovanou v jiném členském státě EU. Spíš bych to brala jako chybně zdaněnou službu ze třetí země.
Ale myslím, že by se nic nestalo, kdybyste fakturu nechala mimo DPH a zaúčtovala jste celou částku do nákladů. Český erár dostal svoji DPH a vy si neuplatníte nárok na odpočet, takže by mohl být spokojený.
IP zaznamenána

Romana2

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Faktura ze zahraničí s DPH
« Odpověď #4 kdy: Listopad 23, 2014 »

Velice děkuji za odpověď.
IP zaznamenána
Stran: [1]