Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH při přijetí služby  (Přečteno 1675 krát)

terinq

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 45
DPH při přijetí služby
« kdy: Srpen 28, 2014 »

Dobrý den,přijali jsme fakturu za servisní práce na topném systému (který jsme tam kdysi namontovali my a byla tam nějaká závada) ve firmě sídlící v Itálii. Práci v Itálii prováděla firma - český plátce DPH. Faktura je bez DPH
Na fa je uvedeno: Místo plnění je dle par.10 odst.6 Zákona o DPH, daň je povinna ve státě, ve kterém se nachází místo plnění,přiznat a zaplatit osoba které je tato služba poskytnuta.
Nevím jak postupovat - mám tedy provést samovyměření DPH a brát to stejně jakou přijatou službu z EU? Tj. zaplatit daň a nárokovat si odpočet?řádek 5+řádek 43?
děkuji moc
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
DPH při přijetí služby
« Odpověď #1 kdy: Září 10, 2014 »

Četl/a/ jste § 10 zákona o DPH? Nemá žádné číslované odstavce, naposledy je měl někdy v roce 2009. Dodavatelská firma by měla vysvětlit, na které ustanovení českého zákona o DPH se odvolává. Nebo se odvolávají na italský zákon o DPH?

Buď poskytli službu práce na movité věci a měli fakturovat s českou daní (místo plnění podle sídla odběratele v ČR), nebo poskytli službu spojenou s nemovitostí (topný systém považuji za součást nemovitosti), která podléhá italskému zákonu o DPH, v českém přiznání ji neuvádíte.
IP zaznamenána
Stran: [1]