Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH při prodeji zboží  (Přečteno 2383 krát)

avatavs

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 78
DPH při prodeji zboží
« kdy: Červenec 28, 2014 »

Prosím o radu.Máme na skladě nakoupené zboží z POlska....DPH  vypořádáno/ř.3+43/.
Ted se nám na zboží ozval zájemce ze Slovenska...jak mám postupovat pokud je plátce DPH?
Vím že musím při prodeji podat souhrnné hlášení /musím za měsíc i když jsem čtvrtletní pláce?/
Co musí obsahovat fa na Slovensko? Je tam prý  nějaká povvíná věta o tom ,že zboží opustilo republiku...
Pokud to bude neplátce bude fa s naším DPH a jinak nic?
Moc prosím o pomoc.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
DPH při prodeji zboží
« Odpověď #1 kdy: Červenec 28, 2014 »

Ověřte si odběratele v registru plátců DPH v EU: http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/vieshome.do
Prodej bez daně, text na fakturu například: Dodání zboží osvobozené od daně podle §64 zákona o DPH. Věta o tom, že zboží opustilo ČR, není povinná, ale jste povinni tuto skutečnost prokázat, například přepravním dokladem. Do 25. dne po skončení měsíce, ve kterém jste dodali zboží plátci do EU, podáte souhrnné hlášení (jestliže jste čtvrtletní plátci, tak za všechny měsíce daného čtvrtletí) a budete je až do konce roku podávat měsíčně (pokud bude pro SH nějaká náplň). Podrobněji v § 104/7 ZDPH.
V případě prodeje zboží slovenskému neplátci bude faktura s naším DPH, půjde o tuzemské plnění, nebudete mít žádné další povinnosti.
IP zaznamenána

avatavs

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 78
DPH při prodeji zboží
« Odpověď #2 kdy: Červenec 28, 2014 »

Paní Zdeno děkuji za odpověď.jenom nějak nechápu....to souhrnné hlášení...to budu podávat tedy měsíčně -když budu mít prodej....
/mate mě tam....za všechny měsíce daného čtvrtleí/.
klasické přiznání DPH zůstane čtvrtletně..... ?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
DPH při prodeji zboží
« Odpověď #3 kdy: Červenec 28, 2014 »

Ano, SH budete podávat měsíčně (pokud budete mít za příslušný měsíc prodej zboží nebo poskytnutí služby), klasické přiznání k DPH budete podávat čtvrtletně.
IP zaznamenána

avatavs

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 78
DPH při prodeji zboží
« Odpověď #4 kdy: Červenec 28, 2014 »

Tak už mám asi jasno, prokousala jsem se i tím §102...ještě jednou díky.
IP zaznamenána
Stran: [1]