Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Nákup s fakturou - prodej bez dokladu  (Přečteno 2579 krát)

dezz

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Nákup s fakturou - prodej bez dokladu
« kdy: Červen 29, 2014 »

Dobrý den
podnikám, jsem plátce DPH, potřeboval bych se zeptat na následující postup.
Nakoupím od dodavatele plátce DPH výrobky, které následně prodám fyzické osobě (známým, kamarádům atd.) tzn bez dokladu. Můžu v takovém to případě fakturu od dodavatele úplně zahodit ? Jelikož pokud nebudu mít totiž doklady o prodeji výrobků z faktury (a na výpisu z účtu nefiguruje žádná platba za toto zboží), že jsem je již prodal bude v účetnictví zboží stále jako by skladem ... Nejedná se o činnost kterou bych dělal stále, nicméně čas od času taková situace příjde. Je to legální nebo se to nesmí nebo kde není žalobce není soudce.... Může na to vůbec nějaká kontrola přijít pokud mě někdo neudá?

Snad jsem to napsal srozumitelně, díky za Vaše názory...
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Nákup s fakturou - prodej bez dokladu
« Odpověď #1 kdy: Červen 30, 2014 »

Dobrý den, souhlas, kde není žalobce, není soudce... ale co když dojde kontrola z finančního úřadu, jsou filutové, i si vyzjistí od vašich dodavatelů počet faktur, které by jste měl mít v účetnictví... je to krajní případ, ale zažila jsem ho. Takže když fakturu vyhodíte, nedáte do výdajů, a přijde se na to, dodaní vám to, jako by jste zboží prodal. Když fakturu do výdajů dáte, a zboží prodáte bez dokladu, tak ho budete mít fiktivně na skladě, netuším, o jaké zboží jde, možná bych ho raději měla fiktivně na skladě, a za nějaký rok toto zboží prohlásila za neprodejné, po záruce apod, a prodala za korunu či vyřadila ze skladu.
Tolik můj osobní pohled, pokud na vás nemá někdo pifku a neudá vás, tak by se na to přijít nemělo.
IP zaznamenána
Stran: [1]