Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: Nákup materiálu z Polska (Německa)  (Přečteno 10418 krát)

zabiocko

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 188
Nákup materiálu z Polska (Německa)
« Odpověď #15 kdy: Prosinec 08, 2014 »

FA 339,26 EUR uhrazena v termínu. Požádám vás o trošku bodový postup jak dále.

DPH 4. Q 2014:
(přepočet dle výpisu z banky nebo musím dopočítat ke dni vystavení FA 17. 11 nebo stačí ke dni úhrady toj. 25. 11.?)
Chápu to dobře, že tedy zatím nehradím dph ze zboží, ale až v lednu tzn. v přiznání za 4. Q 2014 uvedu na řádek 3 (přepočet dle výpisu z b.u.=9 539,28, dph 21% tedy = 2003,-Kč). a řádek 43. (to samé?).
Ano jsme čtvrtletní plátci, zatím jsme zboží nepoužili k své činnosti, začne se používat do nového výrobku v lednu 2015).

Já tedy žádné souhrnné hlášení nepodávám? Dph 2003,-Kč se tedy nuluje a nic nedoplácím?

Daň z příjmu za 2014: (přepočet dle výpisu z banky)

Promiňte nestíhám a plavu v tom, věc nemám stále vyřešenou a nerada bych udělala nějakou zásadní chybu, nebo něco promeškala.

Nemám žádnou zkušenost.

Děkuji pěkně Z.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Nákup materiálu z Polska (Německa)
« Odpověď #16 kdy: Prosinec 08, 2014 »

DPH 4. Q 2014:
správně byste měla přepočítat kursem 17.11.2014, ale jestli v tom plavete, tak to flákněte do přiznání k DPH až podle výpisu z banky 25.11.2014, určitě to pro Vás bude jednodušší.  

DPH ze zboží teď nehradíte, daň uvedete v přiznání za 4. Q 2014. Na řádku 3 bude základ daně 9 539 Kč (zaokrouhluje se na celé koruny) a daň 2 003 Kč. Na řádku 43 bude to samé. Je jedno, že jste zboží zatím nepoužili ke své činnosti, nárok na odpočet vzniká už ke dni, kdy přiznáte daň. DPH se vynuluje a nic nedoplácíte.

Žádné souhrnné hlášení nepodáváte, to VŽDY podává dodavatel.

Daň z příjmů 2014: pokud jste platili v eurech, tak přepočítáte výdaj kurzem platným ke dni úhrady. Pokud byla z účtu odepsána částka v korunách, tak nic nepřepočítáváte.
IP zaznamenána

zabiocko

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 188
Nákup materiálu z Polska (Německa)
« Odpověď #17 kdy: Leden 22, 2015 »

Dobrý večer ještě jednou díky, snad to mám dobře:-) v DE programu jsem logicky evidovala v závazcích jen částku 9539,- tj. bez dph v kolonce 0%.

1-nárok na odpočet. Typ: D1-přijatá zdanitelná plnění s místem plnění v tuzemsku. Jinou možnost tam nemám.

Snad to nemám v přiznání DPH 2x.


V příznání jsem udělala viz postup výše a vynulovala dph.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Nákup materiálu z Polska (Německa)
« Odpověď #18 kdy: Leden 23, 2015 »

V mém programu se uvádí v kolonce 21% a s nulovou DPH, ale záleží na programu. Nemůžete si zobrazit nebo vytisknout seznam jednotlivých položek (záznamní povinnost), abyste si zkontrolovala, jestli to nemáte v přiznání dvakrát?
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]