Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Záhadný nedoplatek  (Přečteno 2627 krát)

melo

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Záhadný nedoplatek
« kdy: Duben 09, 2014 »

Dobrý den,

byl jsem si na sociálce pro potvrzení o zaplaceném DP pro Úřad práce, ale vyrukovali na mě s nedoplatkem 157 korun.
Celý rok jsem platil minimální zálohy, přesně jam mi nadiktovali. První tři měsíce 1836, zbytek roku 1890. Celkem tedy
22518. V automaticky vyplňovaném přehledu je však jako minimální DP 22675. Čili rozdíl oněch 157 korun. Pokladna
samozřejmě už zavřená a přede mnou další cesta z jiného města. Zajímalo by mne z čeho to ti kouzelníci vyčarovali,
případně proč stanovují měsíční zálohy tak, že nesedí s těma ročníma.

Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Záhadný nedoplatek
« Odpověď #1 kdy: Duben 09, 2014 »

Nedoplatek vzniká tím, že až do podání přehledu hradíte minimální zálohy ve výši platné pro minulý rok, ale minimální vyměřovací základ se zvýšil už od ledna. Rozdíl doplatíte až za rok při podání přehledu. U zdravotního pojištění musíte platit minimální zálohy už od lednové zálohy, takže nedoplatky nevznikají.

Měsíční zálohy se stanovují podle § 14 zákona č. 589/1992 Sb., o pojistném na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti.
IP zaznamenána

Catalina

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 105
Záhadný nedoplatek
« Odpověď #2 kdy: Červen 26, 2014 »

Vkládám sem, nechci zakládat nové téma. Kontrola ze zdravotní pojišťovny zjistila přeplatek na pojištění za zaměstnance a penále. O rozdíl jsem snížila následující odvod pojistného, tak jak jsem se s nima domluvila. Chci se zeptat, zda můžu v programu zlikvidovat zbytek pojistné částky bez vazby, aniž bych k tomu měla doklad nebo dělala zápočet.
IP zaznamenána
Stran: [1]