Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Několik ujišťujících otázek ohledně DPP  (Přečteno 2356 krát)

jval

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den, jsem nyní v situaci kterou bych chtěl řešit pomocí více DPP a mám pár otázek abych měl jistotu, že se to takto řešit dá.

Jsem zaměstnán u firmy jako správce sitě. Toto je má hlavní činnost a u této firmy mám podepsené prohlášení o dani.
Na DPP si občas přivydělám tvorbou webových stránek. Zatím jsem vždy sepsal klasickou dohodu třeba na jeden měsíc a bylo.
Pro jednoho kamaráda jsem naprogramoval systém, který funguje jako automat.
Jelikož kamarád už nebude moci klientům fakturovat (překročil by paušál a musel by platit soc. a zdrav. pojištění), tak jsme mysleli, že by jsem já s klienty sepsal DPP ale nejsem si jist některými věcmi.

1. Existuje nějaký roční limit, kolik si mohu vydělat za rok na DPP? Jen z tohoto systému by to bylo skoro 150 tisíc. Plus budu ještě mít zase nějaké DPP na ty webové stránky.

2. Systém běží prakticky bez zásahu a klienti platí za každy automatický úkon což je mi jasné že nejde v DPP nijak uvést, protože se musí vykazovat práce. Mohu tedy klientům vykazovat práci v hodinách s tím že tam bude napsáno např. \"Správa a údržba systému\"?

3. Vzhledem k tomu, že jeden úkon stojí třeba jen 1,7 Kč, tak bude potřeba ve výkazu celkem přesné časové intervaly aby ceny sedly. Je možné do dohody uvést 300Kč/Hod a ve výkazu pak uvádět práci v hodinách a minutách, např. 2 hodiny a 21 minut?

4. Je možné jednu pracovní hodinu vykázat současně více klientům. Pokud třeba do systému doprogramuji nějakou funkci, tak na ní strávím hodinu ale vykazal bych ji všem klietům. Jde o to jestli může nastat problém s tím že když by se sečetly v jednom měsíci hodiny od všech zaměstnavatelů, tak aby to pak třeba nevycházelo na 25 hodin denně.

To je snad zatím vše, pokud si ještě na něco vzpomenu, tak doplním.

Předem děkuji za odpovědi.
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 578
    • http://www.jakpodnikat.cz
Několik ujišťujících otázek ohledně DPP
« Odpověď #1 kdy: Leden 11, 2016 »

IP zaznamenána
Stran: [1]