Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: zaměstnanec na DPP  (Přečteno 3678 krát)

Kralik36

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
zaměstnanec na DPP
« kdy: Květen 13, 2014 »

Dobrý den poprosím o radu, chtěl bych přijmout zaměstnance na DPP s tím že by jeho výdělek byl do 10tis kč (je to student kterého bych najímal příležitostně podle rozsahu prací, ale nebude mít podepsáno prohlášení takže bych u něho odváděl srážkovou daň). Potřeboval bych ale poradit jak se mám zaregistrovat na FÚ k této platbě. A v případě že by přesáhl měsíční výdělek 10000 musím se zaregistrovat i na zdravotní pojišťovně a  ČSSZ k platbě pojištění za něj?

Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
zaměstnanec na DPP
« Odpověď #1 kdy: Květen 13, 2014 »

Dobrý den.
Na Fú se vše provedete jednoduše vyplněním příslušného formuláře pro registraci plátce daně vybírané srážkou. Možná to jde i elektronicky, ale já jsem byla osobně v podatelně.
Na SP a ZP se zaregistrujete jako zaměstnavatel, jakmile odměna z DPP přesáhne 10 000,-Kč
IP zaznamenána

Kralik36

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
zaměstnanec na DPP
« Odpověď #2 kdy: Květen 14, 2014 »

Děkuji. ještě otázka jak rychle od uzavření dohody toto musím nahlásit na FÚ
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
zaměstnanec na DPP
« Odpověď #3 kdy: Květen 14, 2014 »

Tak přesně na dny - nevím, ale většinou je taková lhůta 15 dní. Možná to jde i zpětně, ale každopádně by registrace měla být provedena do termínu pro povinnost odvodu daně.
IP zaznamenána

Kralik36

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
zaměstnanec na DPP
« Odpověď #4 kdy: Červen 15, 2014 »

Ještě bych se chtěl zeptat, srážku daně odvádím FÚ každý měsíc (tedy každý měsíc který má zaměstnanec výplatu. Ale vyučtování FÚ provádím  jednou za rok, je tomu tak?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
zaměstnanec na DPP
« Odpověď #5 kdy: Červen 15, 2014 »

Ano, je to tak. Srážku daně měsíčně (žádné měsíční hlášení), jednou za rok vyúčtování daně.
IP zaznamenána

smigl5

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
zaměstnanec na DPP
« Odpověď #6 kdy: Říjen 24, 2014 »

dobry den rad bych umoznil prividelek kamaradovi na dohodu o provedeni prace nikdy jsem nemel zamestnance tak nevim co vsechno to obnasi jsem osvc a nejsem platce DPH dekuji predem za radu
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
zaměstnanec na DPP
« Odpověď #7 kdy: Říjen 25, 2014 »

Dobrý den, zaměstnanec na DPP, pro Vás to znamená přihlásit se na FÚ jako plátce zálohové či srážkové daně, a zaregistrovat se jako plátce zákonného pojištění za zaměstnance. Pokud mzda nepřesáhne 10 tisíc, zdr ani soc neplatíte. Dle druhu práce, která bude na DPP vykonávána, zvažte nutnost lékařské prohlídky zaměstnance.
IP zaznamenána
Stran: [1]