Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: zivnostenske opravneni a nulovy prijem  (Přečteno 1709 krát)

klara

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
zivnostenske opravneni a nulovy prijem
« kdy: Květen 06, 2014 »

Dobry den,

od 1.5. 2014 mam zivnostenske opravneni jako hlavni cinnost, zacinam podnikat, ale minimalne do konce kvetna nebudu mit zadny prijem.

Je presto nutne zaplatit zalohy za zdravotni a socialni pojisteni jiz za mesic kveten? Na zdravotni pojistovne a sprave socialniho zabezpeceni jsem zatim nenahlasila, za jsem se stala OSVC, dosud jsem byla OBZP a platila si pouze zdravotni.

Na strankach VZP jsem se docetla, ze je nutne platit zalohu az zacnu \"realne podnikat\" a mit prijem, ale jak je to se socialnim pojistenim?

Zaklada zivnostenske opravneni povinnost platit zalohy i kdyz bych nemela prijem treba cely rok?

Dekuji moc za objasneni situace a preji pekny den

K.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
zivnostenske opravneni a nulovy prijem
« Odpověď #1 kdy: Květen 06, 2014 »

Pouhé získání živnostenského oprávnění neznamená povinnost platit zálohy.  Zálohy na ZP a SP začnete platit, až své zdravotní pojišťovně a na OSSZ oznámíte zahájení samostatné výdělečné činnosti. Zahájení činnosti oznamujete až při reálném zahájení podnikání, to platí i pro OSSZ. Okamžik skutečného zahájení činnosti je někdy těžké stanovit, ale pochybuji, že by to pojišťovny nějak zkoumaly.
IP zaznamenána
Stran: [1]