Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zásoby z EU - jak se stát plátcem DPH  (Přečteno 2533 krát)

Jan.Jan

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Zásoby z EU - jak se stát plátcem DPH
« kdy: Duben 02, 2014 »

Jsem výrobce, nyní neplátce DPH. Většinu zboží a materiálu pro výrobu dovážím z EU. Během letoška se patrně stanu plátcem DPH z důvodu překročení obratu 1mil.
Jestli to chápu správně (pokud ne tak mě prosím opravte), tak budu muset při přechodu na plátcovství DPH zaplatit ze svých zásob státu DPH, které už jsem jednou zaplatil v zemi nákupu (EU). Je to tak? (to se mi logicky moc nechce)
Pokud ano, dá se toto eliminovat tak, že bych se nyní stal dobrovolně (nákupem libovolné služby v EU) identifikovanou osobou a takto začal odvádět z nyní v EU nakoupeného materiálu DPH v ČR. V průběhu roku až bych vyprodal staré zásoby z EU, ze kterých bych měl povinnost při přechodu na plátce DPH zaplatit DPH v ČR a poté co bych měl na skladě již jenom materiál nakoupený jako identifikovaná osoba (s DPH odvedenou v ČR) bych se stal plnohodnotným plátcem DPH?
Vrátí mi stát při přechodu z identifikované osoby na plnohodnotného plátce DPH daň z předchozích nákupů z EU (z doby kdy jsem byl identifikovaná osoba)?

Je moje konstrukce správná, nebo to chápu úplně špatně? Děkuji moc, informace mám jenom dost kusé  porůznu z netu..
IP zaznamenána
Stran: [1]