Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zboží - SK DIČ  (Přečteno 2329 krát)

Adrijana

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 58
Zboží - SK DIČ
« kdy: Květen 05, 2014 »

Dobrý den paní Zdeno,

trošku tápu s fakturou, která mi přišla v Kč bez uvedení DPH a s DIČ SK. Mohu Vás požádat o radu, jaké povinnosti z titulu této faktury pro mě vyplývají?
Jedná se o zboží, konkr. spotřebiče, které se stanou součástí zakázky - dodání a montáže kuchyňské linky do bytu(snížená sazba DPH).
Domnívám se, že bych měla přiznat DPH ve snížené sazbě jako součást dodání kuchyň.linky a zároveň nárokovat nákup spotřebičů v základní sazbě. Jenom nevím, jestli je nutné uvádět zvlášť v přiznání a kde, popř. jestli j podávat Souhrnné hlášení nebo Výpis nebo ještě jiný formulář.
Ještě bych se Vás chtěla zeptat, co byste mi poradila, budu mít v nejbližší budoucnosti případ přenesení daň povinnosti - montáž a tudíž budu nucena podávat Výpis pro daň účely z titulu přenesení daň. povinnosti. Můžete mi poradit nějakou jakou formou ho podáváte Vy? Resp. jestli je potřeba zřizovat dat.schránka nebo el. podpis.
Moc  děkuji za cenné rady.
Adrijana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zboží - SK DIČ
« Odpověď #1 kdy: Květen 06, 2014 »

Dobrý večer, paní Adrijano. Při pořízení zboží z jiného členského státu přiznáte DPH na řádku 3 (spotřebiče jsou v základní sazbě) a zároveň si můžete uplatnit nárok na odpočet na ř. 43. Souhrnné hlášení nepodáváte, podal je slovenský dodavatel zboží.

Kvůli výpisu z evidence z titulu přenesení daňové povinnosti si nutně nemusíte vyřizovat elektronický podpis ani zřizovat datovou schránku. Výpis můžete vyplnit na daňovém portálu zde: https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_epo/epo2/form/form_uvod.faces;jsessionid=37B2A7AF2329511770E25A5E22A17051.ajp13sqli1v?CPodani=252247043
po odeslání se nabídne tisk \"Potvrzení podání učiněné datovou zprávou neopatřené el. podpisem\", které si vytisknete, podepíšete a do 5 dnů doručíte na FÚ.
Počítejte s tím, že od chvíle, kdy poprvé podáte výpis z evidence, budete muset činit i ostatní podání tzn. i přiznání k DPH elektronicky. Při odesílání přiznání můžete postupovat stejně, jako u výpisu z evidence. Vyplníte na stránkách daňové správy (buď ručně, nebo si načtete soubor ze svého programu), odešlete a do 5 dnů doručíte na FÚ podepsané potvrzení o odeslání (E tiskopis).

Používám datovou schránku a jsem s ní spokojená. Odesílám buď ze své schránky (na základě plné moci), nebo mi klient poskytne přístupové údaje do jeho schránky.
IP zaznamenána

Adrijana

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 58
Zboží - SK DIČ
« Odpověď #2 kdy: Květen 07, 2014 »

Paní Zdeno, mohu se Vás ještě dotázat, v případě, že tyto spotřebiče (jedná se o vestavnou myčku a troubu) budou součástí zakázky výroby a montáže kuchyně, tak na ně nemohu uplatnit sníženou DPH? Domnívala jsem se, že když dodám spotřebiče v zakázce, podléhá této snížené sazbě celá zakázka.



Citace: Zdena
Dobrý večer, paní Adrijano. Při pořízení zboží z jiného členského státu přiznáte DPH na řádku 3 (spotřebiče jsou v základní sazbě) a zároveň si můžete uplatnit nárok na odpočet na ř. 43. Souhrnné hlášení nepodáváte, podal je slovenský dodavatel zboží.

Kvůli výpisu z evidence z titulu přenesení daňové povinnosti si nutně nemusíte vyřizovat elektronický podpis ani zřizovat datovou schránku. Výpis můžete vyplnit na daňovém portálu zde: https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_epo/epo2/form/form_uvod.faces;jsessionid=37B2A7AF2329511770E25A5E22A17051.ajp13sqli1v?CPodani=252247043
po odeslání se nabídne tisk \"Potvrzení podání učiněné datovou zprávou neopatřené el. podpisem\", které si vytisknete, podepíšete a do 5 dnů doručíte na FÚ.
Počítejte s tím, že od chvíle, kdy poprvé podáte výpis z evidence, budete muset činit i ostatní podání tzn. i přiznání k DPH elektronicky. Při odesílání přiznání můžete postupovat stejně, jako u výpisu z evidence. Vyplníte na stránkách daňové správy (buď ručně, nebo si načtete soubor ze svého programu), odešlete a do 5 dnů doručíte na FÚ podepsané potvrzení o odeslání (E tiskopis).

Používám datovou schránku a jsem s ní spokojená. Odesílám buď ze své schránky (na základě plné moci), nebo mi klient poskytne přístupové údaje do jeho schránky.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zboží - SK DIČ
« Odpověď #3 kdy: Květen 07, 2014 »

Pořízení: kdybyste spotřebiče kupovala v tuzemsku, vyptával by se Vás prodejce, na co je hodláte použít, a podle toho by Vám je prodal buď se základní, nebo se sníženou sazbou?

Dodání: při dodání kuchyňské linky se spotřebiči včetně montáže uplatníte režim PDP, takže nemusíte řešit sazbu DPH.
IP zaznamenána

Adrijana

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 58
Zboží - SK DIČ
« Odpověď #4 kdy: Květen 07, 2014 »

Paní Zdeno, moc se omlouvám, ale asi jsem se do toho zamotala :-(

myslela jsem, že nárok na DPH uplatním v základní sazbě - tj. vypočtu 21% z ceny, kterou jsem zaplatila v Kč, uvedu v DP,jak jste mi psala  a zároveň uskutečním zd. plnění, vystavím fakturu, kde vyfakturuji  společně s tou kuch. linkou spotřebiče se sníženou sazbou(výroba, dodání, montáž,instalace) je to pro neplátce DPH, soc. bydlení - dům  - tudíž nemohu použít režim PDP
nebo prostě musím ty spotřebiče oddělit a odvést základní sazbu daně a zároveň si jí i idnárokovat v základní sazbě?


Citace: Zdena
Pořízení: kdybyste spotřebiče kupovala v tuzemsku, vyptával by se Vás prodejce, na co je hodláte použít, a podle toho by Vám je prodal buď se základní, nebo se sníženou sazbou?

Dodání: při dodání kuchyňské linky se spotřebiči včetně montáže uplatníte režim PDP, takže nemusíte řešit sazbu DPH.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zboží - SK DIČ
« Odpověď #5 kdy: Květen 07, 2014 »

Omlouvám se, spojila jsem Vaše dva dotazy v jeden. Domnívala jsem se, že budete fakturovat kuchyňskou linku v režimu PDP.

Pořízení spotřebičů tak, jak jsem psala, řádky 3 a 43 přiznání. Při dodání kuchyňské linky včetně vestavných spotřebičů s montáží budete fakturovat se sníženou sazbou.
IP zaznamenána

Adrijana

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 58
Zboží - SK DIČ
« Odpověď #6 kdy: Květen 12, 2014 »

Paní Zdeno, moc děkuji za vysvětlení.
Adrijana
IP zaznamenána
Stran: [1]