Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Faktura ze Slovenska  (Přečteno 2662 krát)

DM

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Faktura ze Slovenska
« kdy: Duben 22, 2014 »

Dobrý den,
psala jsem již v neděli, ale zatím jsem nedostala odpověď, moc bych potřebovala poradit,
poprvé jsme nakoupili zboží ze Slovenska, potřebovala bych poradit s přiznáním k DPH. Pochopila jsem, že si musím DPH sama vypočítat, ale nevím z jakého základu daně. Jsme  čtvrtletní plátci DPH, vedeme daňovou evidenci, nakoupili jsme také od plátce, nejdříve přišla zálohová faktura na zboží  v EUR s datem vystavení 14.3. Tu jsme zaplatili dne 17.3. z našeho korunového účtu. Dne 3.4. jsme obdrželi daňový doklad, kde je vyčíslena také doprava za toto zboží. Tu jsme zaplatili dne 7.4.
Mohu DPH vypočítat z částky, kterou mi přepočítala banka při placení nebo to musím přepočítat kurzem ČNB, v tom případě ke kterému dni?  Mám vše přiznat za 1. čtvrtletí, i když daňový doklad jsme obdrželi až v dubnu?
Děkuji moc za odpověď
Zdraví DM
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Faktura ze Slovenska
« Odpověď #1 kdy: Duben 24, 2014 »

Kdy dodavatel vystavil daňový doklad, který jste obdrželi 3.4.? Pokud do konce března, tak zahrnete do přiznání za 1. čtvrtletí, pokud až v dubnu, tak dáte do přiznání za 2. čtvrtletí. Přepočítává se kurzem ČNB, který používáte pro přepočet (stanovíte sami buď denní, nebo pevný kurz) platným ke dni vystavení faktury. Daň přiznáváte v ř. 3 nebo 4 (podle toho, do jaké sazby zboží spadá) a nárok na odpočet si uplatňujete na ř. 43 nebo 44. Zálohová faktura se do přiznání neuvádí.
IP zaznamenána

DM

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Faktura ze Slovenska
« Odpověď #2 kdy: Duben 24, 2014 »

Moc děkuji za odpověď
IP zaznamenána
Stran: [1]