Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Nemám žádný příjem z podnikání ale nejsem jako podnikatel odhlášený  (Přečteno 1815 krát)

maxipes

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

ZA rok 2013 jsem neměl žádný příjem z podnikání,takže jsem na finančním nemusel podat žádný přehled.Jen prohlášení,že jsem neměl z podnikání za rok 2014 žádný příjem.Na finančním i na živnosťáku jsem se zatím neodhlásil z podnikání.Ale na zdravotní a sociální pojišťovně jsem už na začátku roku 2013 nahlásil,že už nepodnikám,takže za mně platí pojištění zaměstnavatel,u kterého jsem zaměstnán.Může z toho být nějaký postih,že na zdravotním a sociálním jsem nahlásil,že nepodnikám ale na finančním a živnostenském úřadu jsem stále vedený jako podnikající,i když bez příjmu z podnikání?Udělal jsem to z toho důvodu,že v budoucnu uvažuji zase o podnikání ale nechci se odhlašovat a pak zase přihlašovat jako podnikající na finančním a živnostenském úřadě.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Nemusíte mít obavy. Na živnostenském úřadu nemusíte oznamovat přerušení činnosti, už několik let to není povinné. Finančnímu úřadu stačí sdělení, že jste v příslušném roce neměl žádný příjem z podnikání.
IP zaznamenána
Stran: [1]