Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Komplexní dotaz na zdanění příjmů z pronájmu  (Přečteno 1141 krát)

paCes65

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den, dovolím si položit širší dotaz, jehož zodpovězení by určitě vyjasnilo situaci nejen mě, ale všem pronajímatelům bytů a částí domů:

Mám pouze příjmy pouze z nájmu ( a ze závislé činnosti <50%)
Pronajímám bez ŽL jen jako FO

V případě odpočtu nákladů paušálem 30%:
Co se zahrne do příjmů v případě, že kromě vlastního nájmu platí přes pronajímatele nájemce i vodu, její ohřev a teplo. Pronajímatel toto přeposílá majiteli domu nebo SVJ. Lze vlastní příjmy tzn. celkovou částku placenou nájemcem snížit o tyto v tom roce vyúčtované spotřeby nájemce? Započte se loňské vyúčtování za rok 2012, jehož přeplatek/nedoplatek reálně proběhl v roce 2013 nebo až letošní - obvykle březnové- vyúčtování za rok 2013?
Lze do nákladů dát 12x 4000,- +3,60 na km za auto , paušál + amortizaci, i u tohoto případu, tedy paušálu 30%? Za jakých podmínek? Jak to uplatním v DP(kam napíši)? Nebo o to snížím příjem (základ daně)?
Jak lze ještě v tomto případě snížit daňovou povinnost? Tvorbou rezerv?

V případě odpočtů nákladů reálným výčtem:
Co z vyúčtování správní agenturou nemohu uplatnit jako náklady? Pouze Fond oprav?
Z čeho a kdy mohu uplatnit odpisy bytu?
V tomto případě mohu uplatnit slevu na dítě ? studenta VŠ? Je to nějak limitováno jeho vlastním příjmem nebo jen věkem 26let?
Jak lze ještě v tomto případě snížit daňovou povinnost?

Jaké jsou rozdíly v danění a jak je to s odpisy v případě:
-   družstevního bytu (= jsem družstevník nájemce a podnajímám)
-   bytové jednotky v OV zapsané v katastru nemovitostí
-   pronájmu části domu v OV, v němž zároveň bydlím (podílem podle osob nebo podle plochy/jaké plochy/?)

Děkuji, Pavel
IP zaznamenána
Stran: [1]