Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Převod zásob mezi manžely  (Přečteno 560 krát)

saga71

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Převod zásob mezi manžely
« kdy: Březen 06, 2014 »

Dobrý den,
potřebovala bych poradit, jak se zásobami  při tom, když jeden z manželů končí podnikatelskou činnost a druhý v ní bude pokračovat beze změny, jen už na sebe.
Můj otec měl maloobchod, ale po rozchodu s matkou chtěl podnikání ukončit, ale matka v tom chtěla pokračovat na sebe. V lednu loňského roku ukončil registraci k DPH, kdy jsme zbylé zásoby co se týče DPH dodanili. Ukončil to k 28.1.2013. Nadále v tom pokračovala matka, ale nyní je třeba podat daňové přiznání za těch 28 dnů z roku 2013. O zásoby, které máme dle inventury vyčíslené musíme, předpokládám, navýšit základ daně. Základ daně navýším o hodnotu zásob v pořizovací ceně? Jak jsem se někde dočetla, pokud zásoby prodá do 5 let, musí zdanit příjem ze \"zisku\". Jak je to v případě, že zásoby převádí na svou manželku, která v tom bude pokračovat? Jak musí zase manželka naložit ve svém účetnictví se zásobami, které převzala? Může je uplatnit jako daňový výdaj?  Může je na manželku převést bez \"zisku\", tedy v pořizovacích cenách? Musí jí otec vystavit doklad o prodeji zásob, nebo stačí čestné prohlášení o převodu zásob? Nevím, jak si s tím poradit. Otec nám to zkomplikoval tím, že se pro tento krok rozhodl ne na konci období zdaňovacího, ale již v průběhu dalšího. Také odpisoval budovu prodejny. Musím v jeho daňovce uplatnit odpis za ten 1 měsíc a zbytek odepisuje matka - jak mám naložit s tím?
Bohužel nemám dostatek času vše kolem toho zjišťovat a proto si budu vážit každé rady, která mě úspěšně provede daňovkou. Děkuji za odpověď.
Nevím, zda odpověď dostanu na svůj e-mail, nebo ji musím hledat někde na fóru, proto prosím o odpověď na můj e-mail. Ještě jsem zde nediskutovala.
Šárka
IP zaznamenána
Stran: [1]