Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: klient zapomněl uhradit zálohy na sociální pojištění OSVČ  (Přečteno 1612 krát)

Babulka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10

Dobrý večer,
chtěla jsem poprosit o radu. Dnes se mi dostal do rukou přehled zaplacených záloh mého klienta. Zjistila jsem, že nezaplatil tři zálohy za rok 2013. Jak  postupovat? Doplatit dlužné částky nebo počkat na podání přehledu příjmů za rok 2013 ( o to vlastně zaplatíme více v doplatku na přehled OSVČ)? Děkuji za odpověď. Můj klient samozřejmě počítá, že se to srovná po podání přehledu a nebude muset nyní doplácet. Přeji hezký večer.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044

Jestli to klient chce srovnat až po podání přehledu, tak počkejte. Ale uvědomte si, že za každý kalendářní den, kdy dluží zálohu, mu nabíhá penále 0,05% z dlužné částky (roční sazba 18,25%). Tím, že doplatí částku která vyjde v přehledu, to nesrovná. Až přijde vyúčtování, tak bude muset ještě doplatit penále.
IP zaznamenána

Babulka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10

Děkuji moc za odpověď, částka záloh je cca 2 tis. Tak penále nebude tak velké, počítám s tím. Snad jsem to spočítala dobře-2 tis. x počet dnů x 0,05%. ještě jednou díky a hezký večer
IP zaznamenána
Stran: [1]