Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daň zálohová  (Přečteno 1980 krát)

Eva70

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Daň zálohová
« kdy: Únor 23, 2014 »

Dobrý den, potřebuju poradit.
Pracuji v zaměstnání na hlavní pracovní poměr a dále vykonávám práci na dohodu o  pracovní činnosti, kdy v současné době se sráží tzv. zálohová daň. Nevím si s tím rady, jak to tedy bude?  Na začátku dalšího roku si požádám o potvrzení od zaměstnavatele na dohodu o prac. činnosti  a co dál s tím? V práci , tedy u zaměstnavatele, kde mám hlavní pracovní poměr podepisuju to růžové prohlášení tvz. prohlášení poplatníka daně z příjmu fyz. osob. Toto potvrzení ( z práce , kde dělám na dohodu o prac. čin.)tedy doložím k tomuto růžovému prohlášení své účetní v práci a ona to nějak spočte? Nebo je to pro mě vůbec výhodné, nebo jak se tedy postupuje? Nebo já mám potom podat samostatně  \"růžové prohlášení \" na tu práci , kterou vykonávám na dohodu o pracovní činnosti? A co s tím získám. Budou mi vracet nějakou daň? Děkuji Eva
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daň zálohová
« Odpověď #1 kdy: Únor 24, 2014 »

Příští rok nebudete moci požádat u svého hlavního zaměstnavatele o roční zúčtování daní. Vyžádáte si od obou zaměstnavatelů potvrzení o výši zdanitelných příjmů a sražených zálohách a podáte daňové přiznání. Spekulace o výhodnosti a získaném profitu nejsou dle mého názoru na místě. Je to zkrátka vaše povinnost podle ustanovení § 38g odst. 2 zákona o daních z příjmů.
IP zaznamenána
Stran: [1]