Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Ukončení OSVČ k 8.12.2013  (Přečteno 1469 krát)

Adrijana

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 58
Ukončení OSVČ k 8.12.2013
« kdy: Únor 25, 2014 »

Dobrý den paní Zdeno,
ukončila jsem živnost k 8.12.2013. Mohu se Vás dotázat, jak postupovat v případě vyplnění přehledů? Zálohy na zdr. poj. jsem zaplatila poslední 5.12. za měsíc listopad a zálohy na soc. poj. jsem zaplatila poslední 15.1.2014 za měsíc prosinec. Nevím, kolik uvést počet měsíců hlavní výdělečné činnosti u zdr. poj. a sociálky v přehledech, aby to bylo správně. Od 9.12. jsem na ÚP. Můžete mi prosím poradit.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Ukončení OSVČ k 8.12.2013
« Odpověď #1 kdy: Únor 25, 2014 »

Dobrý večer, paní Adrijano.

Do přehledu ČSSZ započítejte do řádků 27 a 28 i prosinec. Pokud jste podnikala od ledna, tak uvedete 12 měsíců hlavní. Do počtu měsíců se započítávají i ty měsíce, ve kterých jste vykonávala činnost jen po část činnosti měsíce. Zálohu za prosinec máte zaplacenou, takže jste s tím určitě počítala.

V přehledu pro ZP také započítejte do počtu měsíců trvání samostatné výdělečné činnosti i prosinec. Minimální zálohu na ZP musíte zaplatit i v případě, že jste podnikala třeba jen 1 den v měsíci.
IP zaznamenána

Adrijana

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 58
Ukončení OSVČ k 8.12.2013
« Odpověď #2 kdy: Únor 26, 2014 »

Paní Zdeno, moc děkuji za odpověď.
Adrijana


Citace: Zdena
Dobrý večer, paní Adrijano.

Do přehledu ČSSZ započítejte do řádků 27 a 28 i prosinec. Pokud jste podnikala od ledna, tak uvedete 12 měsíců hlavní. Do počtu měsíců se započítávají i ty měsíce, ve kterých jste vykonávala činnost jen po část činnosti měsíce. Zálohu za prosinec máte zaplacenou, takže jste s tím určitě počítala.

V přehledu pro ZP také započítejte do počtu měsíců trvání samostatné výdělečné činnosti i prosinec. Minimální zálohu na ZP musíte zaplatit i v případě, že jste podnikala třeba jen 1 den v měsíci.
IP zaznamenána
Stran: [1]