Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daně z příjmů za 2013 - skončení hpp  (Přečteno 1428 krát)

zabiocko

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 188
Daně z příjmů za 2013 - skončení hpp
« kdy: Únor 24, 2014 »

Dobrý den,

Prosím o názor. Pokud sem měla do 9.měsíce zaměstnance na hpp poté výpověd. Souběžně od 9.měsíce do 12. 2013 DPP do 10tis.

Jestli dobře chápu, bývalého zaměstnance hpp neřeším. Tzn. vyúčtování daně z příjmů ze závisle činnosti nic. DPP bych měla podat \"Vyúčtování daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně\", přijmy byly ovšem docela nízké, zatím jsem nedělala. Jak na to?

Omlouvám se, ale DPP jsem zatím využila poprvé. Případně na co si dát ještě pozor a nezapomenout.

Díky, pěkný večer.

Z.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Daně z příjmů za 2013 - skončení hpp
« Odpověď #1 kdy: Únor 25, 2014 »

Dobrý den, dle mého názoru jste povinna podat za zaměstnance na HPP vyúčtování zálohové daně za rok 2013 a též za DPP vyúčtování srážkové daně. I když tam budou třeba nuly.
Jak na to? Vyzvednout na FÚ tiskopisy a k nim pokyny, není to těžké.
IP zaznamenána

zabiocko

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 188
Daně z příjmů za 2013 - skončení hpp
« Odpověď #2 kdy: Únor 25, 2014 »

Děkuji a požádám o názor dále. Snad sem zavítá i paní Zdena. Domnívám se, že nás týká pouze srážková.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daně z příjmů za 2013 - skončení hpp
« Odpověď #3 kdy: Únor 25, 2014 »

Jak jste v roce 2013 zdaňovala zaměstnancovy příjmy z HPP a z DPP?
IP zaznamenána

zabiocko

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 188
Daně z příjmů za 2013 - skončení hpp
« Odpověď #4 kdy: Únor 25, 2014 »

hpp - podepsané prohlášení: daň z příjmu z měsíční mzdy (zál. na daň z příjmu - sleva)
dpp - podepsané prohlášení: přívydělek do 10tis. - vždy daň menší než sleva tzn. daň 0.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daně z příjmů za 2013 - skončení hpp
« Odpověď #5 kdy: Únor 25, 2014 »

Jak jste přišla na to Vyúčtování daně vybírané srážkou? Vždyť měl celý rok podepsané prohlášení, takže měl celý rok zálohovou daň. Podejte Vyúčtování daně ze závislé činnosti (zálohová daň) a tam uveďte měsíce, ve kterých měl HPP i měsíce, ve kterých měl DPP.

Pokud jste zaregistrovaní i ke srážkové dani, tak buď odevzdejte nulové vyúčtování, nebo dopis, že vám u této daně nevznikla za rok 2013 daňová povinnost.
IP zaznamenána

zabiocko

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 188
Daně z příjmů za 2013 - skončení hpp
« Odpověď #6 kdy: Únor 25, 2014 »

Pardon neuvedla jsem detailně - DPP je od 9.měsíce do 12.měsíce 2013 pouze. - 1.člověk (ta srážková je omyl, přepísla jsem se).
2.člověk skončil 9měsíci 2013 hpp.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daně z příjmů za 2013 - skončení hpp
« Odpověď #7 kdy: Únor 25, 2014 »

Jestliže měli oba podepsané prohlášení, tak je oba uvedete do vyúčtování zálohové daně.
IP zaznamenána

zabiocko

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 188
Daně z příjmů za 2013 - skončení hpp
« Odpověď #8 kdy: Únor 27, 2014 »

Ano jak jsem psala,
pán na hpp byl u mě od začátku roku do 9.měsíce (několik let).
paní DPP od 9.měsíce do konce roku 2013. Vyúčtování daně obsahuje pouze pána a jeho daň. Paní tam nemám, pravděpodobně kvůli nízkému příjmu. O.K?

Na tiskopis počet zaměstnanců mám úvést koho? k 1.12.2013 byla pouze paní, které ovšem byla na DPP - nízký příjem cca 7tis (4.měsíce). Paní udělám i RZĎ.

Děkuji za rady
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daně z příjmů za 2013 - skončení hpp
« Odpověď #9 kdy: Únor 27, 2014 »

Paní ve vyúčtování svým způsobem je. Ale měla nízký příjem, sleva na poplatníka pokryla její daň, takže jsou tam za ní jenom nuly:-)

Do tiskopisu Počet zaměstnanců k 1. 12. 2013 uveďte číslo 1. Máte vykázat počet zaměstnanců podle mzdových listů, kteří měli příjmy podle § 6 ZDP. Mzdové listy mají být vedeny i na zaměstnance, kteří pracují na základě dohody o provedení práce. Paní měla příjmy podle § 6 ZDP.
IP zaznamenána
Stran: [1]