Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zálohy při práci na HPP v zahraničí  (Přečteno 1052 krát)

mhorak

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Zálohy při práci na HPP v zahraničí
« kdy: Únor 23, 2014 »

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak to bude s odvody na sociální a zdravotní pojištění při práci v zahraničí (EU - schengen).

Začal jsem podnikat při zaměstnání na HPP, takže mám podnikání jako vedlejší činnost a odvody na soc. a zdrav. pojištění za mě odvádí zaměstnavatel. Ke konci dubna ale v práci končím a v květnu asi v půlce se chystám na slepo za prací do jiného státu schengenu.

Opravte mne, pokud se mýlím: od května se stane mé podnikání hlavní SVČ, takže budu odvádět na pojištění dohromady 1752 + 1894 Kč měsíčně. A tak tomu bude do té doby, než si najdu nové zaměstnání v zahraničí (v podnikání hodlám pokračovat i nadále). Co ale až si najdu zaměstnání pro mne bude jinak? Nebo spíše když za mne bude opět odvádět v jiné zemi zaměstnavatel zálohy za soc. a zdrav. pojištění, budu muset i nadále platit já u nás? Předpokládám, že to nebude žádný rozdíl oproti tomu, jako kdybych měl zaměstnání u nás. Je to tak? A pokud ano, co bude všechno třeba vyřídit, aby české úřady toto moje zaměstnání uznaly?

Díky za odpovědi a pokud je něco nejasného, rád doplním a vysvětlím.
IP zaznamenána
Stran: [1]