Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Musím se stát plátcem DPH kvůli fakturaci do Německa?  (Přečteno 2034 krát)

Barbora7

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den,
 prosím Vás o radu: manžel je truhlář- OSVČ neplátce DPH. Nyní dostal nabídku na zakázku do Německa. Probíhalo by to tak, že by vyrobil např. nábytek ve své dílně zde v ČR a po té by ho odvezl a namontoval v Německu, fakturu by vystavil německému zákazníkovi (ještě nevíme jestli je plátce nebo neplátce). Musel by se manžel stát při takovéto fakturaci do Německa plátcem DPH?
Mockrát děkuji za odpověď.
Barbora
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
Musím se stát plátcem DPH kvůli fakturaci do Německa?
« Odpověď #1 kdy: Březen 02, 2014 »

Manžel dodává zboží včetně montáže, místo plnění je podle § 7 odst. 3 zákona o DPH v Německu. Manžel se nemusí stát plátcem DPH (ani identifikovanou osobu) v ČR.
Možná má daňové povinnosti v Německu. Toto upravuje německý zákon o DPH, který neznám.
IP zaznamenána
Stran: [1]