Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: forma úhrady  (Přečteno 4313 krát)

maomam

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
forma úhrady
« kdy: Únor 17, 2014 »

Dobrý den, mám dotaz. Nevím co napsat na fakturu jako formu úhrady. Fakturujeme stavební zhotovení přípojky a výměnou nám bude část starého JZD. Takže nefinanční vyrovnání nebo....? Faktické peníze neuvidíme, proběhlo výměnou.

Děkuji, moc mi tím pomůžete
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
forma úhrady
« Odpověď #1 kdy: Únor 17, 2014 »

Vystavujete fakturu, tzn. že na ni uvádíte nějakou částku.  Na  oplátku také něco dostanete, co je nějak finančně ohodnoceno a příjemce Vaší fa by měl vystavit svoji fakturu pro Vás. Netuším, o jakou částku se jedná, ale pokud nepřevýšíte hranici 15000 EUR ( v přepočtu), tak můžete vyplnit formu úhrady hotově a vyplnit pokladní doklady, nebo provést zápočet.
Ale uvidíme, co ostatní názory, třeba se to dá řešit i nějakými smlouvami.
IP zaznamenána

maomam

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
forma úhrady
« Odpověď #2 kdy: Únor 18, 2014 »

Konkrétněji, jde o OSVČ, který zajistí přípojku  soukromé osobě. Takže vystaví fakturu na cca 89000,- a soukromá osoba na něj přepíše část staré budovy. )(Soukromá osoba fakturu nevystaví). Je mezi nimi smlouva o provedení prací ( na přípojku) a kupní smlouvy( kde je napsáno, že cena je 89 000,- a že bude započteno se smlouvou o dílo (provedení prací). OSVČ si dá budovu do podnikání. Je učiněn znalecký posudek, dle kterého se bude budova vkládat do podnikání.
Není mi právě jasné co mám napsat na fakturu jako formu úhrady a teď už ani co zapíšu do účetního programu (STEREO-daňová evidence). Normálně vystavím fakturu a proti ní ...nevím. Asi jsme to nedomyslely...

děkuji za rady
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
forma úhrady
« Odpověď #3 kdy: Únor 18, 2014 »

Než se připojí další názory, zkusím navrhnout:
Vy :Klasicky vystavit fakturu - úhrada hotově.
Společně máte Kupní smlouvu, jak píšete, ale záleží asi i na datu sepsání. Máte i znalecký posudek, tak se domnívám, že by vše mohlo \"proběhnout pokladnou\"
Budova je ještě v majetku FO, tak na ni můžete vystavit fakturu, kterou nebude zatím platit. S pozdějším datem uzavřete Kupní smlouvu a následně vyrovnáte dokladově.  
Budova se bude zapisovat na katastru a soukromá osoba musí odevzdat Přiznání k dani z převodu nemovitosti.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
forma úhrady
« Odpověď #4 kdy: Únor 18, 2014 »

Na fakturu bych napsala jako formu úhrady vzájemný zápočet.
Máte pohledávku za přípojku 89 tis. Kč a závazek podle kupní smlouvy také 89 tis. Kč, pohledávku a závazek mezi sebou vzájemně započtete. Způsob zápisu do účetního programu si vyhledejte v nápovědě programu.
IP zaznamenána

maomam

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
forma úhrady
« Odpověď #5 kdy: Únor 19, 2014 »

Děkuji, nejjednodušší řešení je nejlepší.

Ještě jednou děkuji

S úctou M. M.
IP zaznamenána
Stran: [1]