Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Hmotný majetek-zvýšení ceny  (Přečteno 3564 krát)

ZBT

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
Hmotný majetek-zvýšení ceny
« kdy: Únor 13, 2014 »

Dobrý den, prosím o radu. Podnikatel koupil v roce 2011 a 2012 stroje v Německu. Zaplatil v EURech, zaúčtováno do hmotného majetku v Kč, stoje jsou zrychleně odepisovány. V roce 2013 německý dodavatel poslal na oba stroje doúčtování, původní cena byla chybná.  Je možné o toto doúčtování navýšit cenu strojů a pokračovat v odepisování z navýšené ceny?Děkuji za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Hmotný majetek-zvýšení ceny
« Odpověď #1 kdy: Únor 13, 2014 »

Ano, v roce 2013 zvýšíte zůstatkovou cenu a budete pokračovat v odpisování. § 29/7 ZDP.
IP zaznamenána

Lenka166

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 46
Hmotný majetek-zvýšení ceny
« Odpověď #2 kdy: Duben 21, 2014 »

Dobrý den paní Zdeno.
Prosím Vás, jestliže mám stroj na leasing a mám na něj výdaje za materiál /tlakové hadice, těsnění, olej a pod.). Jsou výdaje daňové nebo budou vstupovat do  pořizovací ceny? Děkuji a přeji pěkné Velikonoce.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Hmotný majetek-zvýšení ceny
« Odpověď #3 kdy: Duben 21, 2014 »

Dobrý večer, paní Lenko. Materiál bych dala rovnou do výdajů.
IP zaznamenána

ivana

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 110
Hmotný majetek-zvýšení ceny
« Odpověď #4 kdy: Květen 16, 2014 »

Dobrý den, prosím o radu:
Firma zakoupila nový osobní automobil. Prodejce vystavil fakturu s datumem 6.3.2014, auto se vyzvedávalo o dva dny později (8.3.), kdy se ještě dodatečně prováděla úprava auta - montáž střešních nosičů. Na tuto úpravu prodejce vystavil samostatný doklad s datem 8.3. Chtěla bych se zeptat, zda:
Cenu za nákup a montáž střeš.nosičů mám připočítat k pořizovací ceně auta nebo evidovat jako technické zhodnocení...(pokud za rok nebude větší jak 40.tis) pak dám do nákladů?
Asi bych to neřešila, pokud by mezi těmito doklady byl větší časový interval, ale takhle mě to zmátlo...
Předem děkuji za pomoc.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Hmotný majetek-zvýšení ceny
« Odpověď #5 kdy: Květen 16, 2014 »

Dobrý den.
A kam jste zaúčtovala poplatek za registraci nového vozidla v Evidenci motorových vozidel? Také datum z tohoto dokladu jistě nesouhlasil s datem vystavení faktury od prodejce.
Já jsem  do vstupní ceny zahrnula vše, co souviselo s pořízením OA -  fakturu i registraci. (kromě pojištění). Střešní nosič je pořízen v souvislosti s novým autem, je napevno....dala bych do pořizovací ceny.
IP zaznamenána
Stran: [1]