Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zúčtování daně  (Přečteno 1207 krát)

cadislav

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14
Zúčtování daně
« kdy: Únor 12, 2014 »

Dobrý den,

chci se zeptat ohledně zúčtování daně. Pochopil jsem, že zamestnavatel jej za mě provede a přebytek mi vrátí v mé další mzdě. Je ale tato částka opět zdanitelná?


Děkuji předem za odpověď a zdravím,
Cadislav
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Zúčtování daně
« Odpověď #1 kdy: Únor 12, 2014 »

Ano, pokud požádáte o zúčtování daně, provede ho zaměstnavatel ve mzdě, žádný strach, tato částka se už znovu nedaní.
IP zaznamenána

vvy

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
Zúčtování daně
« Odpověď #2 kdy: Únor 12, 2014 »

Dobrý den, mám také dotaz k zúčtování daně. Ale z pozice zaměstnavatele. Stálý zaměstnanec byl v PN 3 měsíce. Pokud jsem správně hledala má i za tyto měsíce nárok na slevu na dani za poplatníka. Celkem tedy 24 840,- Kč Při konečném zúčtování mu podle faktických výdělků vychází daň 23 085,-Kč. Což je po odečtení slevy - 1755,-Kč  Sraženo na zálohách 2610,- Kč. Má tedy přeplatek 4 365,-Kč, o který si požádá?
Omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale je to první PN.
Děkuji Veronika
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Zúčtování daně
« Odpověď #3 kdy: Únor 12, 2014 »

Během roku mu byla sražena a odvedena daň ve výši Kč 2610? Tu mu vrátíte, nic jiného.
Nemoc neovlivní nárok na celých 24.840.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Zúčtování daně
« Odpověď #4 kdy: Únor 12, 2014 »

Připojuji se k Janě. Pokud vyšla daňová povinnost 23085 Kč mínus sleva 24840, výsledek je sice mínus 1755, ale daň \"nejde\" do mínusu, nýbrž \"končí\" na nule. Pokud tedy zaměstnanci bylo na zálohách odvedeno 2610,-Kč, bude mu vráceno 2610,-Kč - tedy to, co zaplatil, nikoliv co nezaplatil :-)
Sleva na poplatníka je za rok, bez ohledu na DPN nebo např. evidenci několik měsíců na ÚP.
IP zaznamenána

vvy

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 12
Zúčtování daně
« Odpověď #5 kdy: Únor 12, 2014 »

Velmi děkuji. Veronika
IP zaznamenána
Stran: [1]