Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Potvrzení o příjmu u DPP  (Přečteno 4118 krát)

hormat

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
Potvrzení o příjmu u DPP
« kdy: Leden 22, 2013 »

Dobrý den paní Zdeno,

prosím Vás, můžete mi poradit jak mám správně formulovat odpověď zaměstnanci, který je u mě na DPP, výdělek má pod 5 tisíc a prohlášení u mě podepsané nemá a chce potvrzení o výši příjmu za rok 2012. Vím, že se v tomto případě žádné nevystavuje.

Děkuji,

Petr
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Potvrzení o příjmu u DPP
« Odpověď #1 kdy: Leden 22, 2013 »

Dobrý večer, pane Petře.
Podle mého názoru můžete zamšstnanci vydat potvrzení o výši příjmu. Nevíte, pro jaké účely ho potřebuje. Napsala bych volnou formou na čistý papír: samostatný základ daně xxxx Kč, daň podle zvláštní sazby xxx Kč, vyplaceno xxx Kč.

Pokud by chtěl Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a z funkčních požitků, sražených zálohách na daň a daňovém zvýhodnění, tak bych mu odpověděla, že jeho příjem byl zdaněn ze samostatného základu podle zvláštní sazby daně a v tomto potvrzení se uvádějí pouze příjmy, které podléhají výpočtu zálohy na daň.
IP zaznamenána

slunecnice

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 51
Potvrzení o příjmu u DPP
« Odpověď #2 kdy: Únor 09, 2014 »

Dobrý večer,
chtěli bychom se zeptat, jak vyplnit Potvrzení o zdanitelných příjmech u zaměstnance, který u nás pracoval celý rok 2013, ale Prohlášení poplatníka měl u nás podepsané jen na první 3 měsíce (pak ho podepsal u jiného zaměstnavatele kde měl vyšší příjem). Pracuje u nás na dohodu o pracovní činnosti. Máme vystavit dvě potvrzení? To první, že u nás pracovat 3 měsíce a měl podepsané prohlášení a to druhé, že u nás pracoval 9 měsíců a neměl podepsané prohlášení?
Předem moc děkujeme za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Potvrzení o příjmu u DPP
« Odpověď #3 kdy: Únor 10, 2014 »

Vystavte jedno potvrzení. Nahoře uvedete, na které měsíce (1,2,3) podepsal prohlášení. Předpokládám, že jste celý rok sráželi zálohovou daň (při nepodepsaném prohlášení odměna nad 5.000,- Kč).
IP zaznamenána
Stran: [1]