Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Operativní pronájem stroje plátci z JČS  (Přečteno 1618 krát)

Dominika

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 157

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Máme pronajatý stroj od plátce z Rumunska, stroj je umístěn
na 2 měsíce v areálu naší společnosti. Veškeré nájemné bych měla přefakturovat jinému plátci z JČS.
Budu se řídit § 9,1? je místo plnění v JČS i přesto, že je stroj umístěn u nás?

Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Operativní pronájem stroje plátci z JČS
« Odpověď #1 kdy: Únor 01, 2014 »

Řídila bych se základním pravidlem podle § 9/1 ZDPH, místo plnění se přechýlí do JČS. V případě pronájmu movité věci (pokud se nejedná o dopravní prostředek) není důležité, kde je věc umístěna.
IP zaznamenána
Stran: [1]