Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: kontrola ossz  (Přečteno 2036 krát)

Pepa 1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
kontrola ossz
« kdy: Leden 29, 2014 »

Dobrý večer,paní Zdeno prosím o radu
budeme mít kontrolu ossz a chtějí nákladové účty mezd - ale v daňové evidenci si nejsme jistí co to je, ještě podkladová evidence pro nemocenské a důchodové pojištění - to tedy taky nevím co budou požadovat

( mám přiraveno )

přihlášky,odhlášky,prac.smlouvy,rekapitulace,výpl.pásky,dobírky,přehledy, nemocenské,evid.listy,pracovní dobu
děkuji moc za odpověď :)
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
kontrola ossz
« Odpověď #1 kdy: Leden 29, 2014 »

Pokud mohu já, tak určitě budou chtít vidět hrubou mzdu = nákladový účet = vyměřovací základ pro výpočet odvodu na sociální pojištění. To je to, co je zajímá, pro kontrolu, zda jste odvedli pojistné v odpovídající výši. Ještě si připravte Mzdové listy.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
kontrola ossz
« Odpověď #2 kdy: Leden 29, 2014 »

Dobrý večer. Potřebovala jsem hlavně mzdové listy a doklady o výplatách mezd (výpisy z BÚ, výdajové pokladní doklady). Ostatní, jak píšete. Ptali se na příspěvky zaměstnavatele na penzijní a životní pojištění (nadlimitní příspěvek podléhá odvodu pojistného) a zda má zaměstnanec k dispozici služební auto. Výplatní pásky nechtěli vidět, hodiny je zajímaly jen u DPP. Nevím, co myslí podkladovou evidencí pro nemocenské (zřejmě vyměřovací základy pro výpočet nemocenské, ty najdou na mzdových listech) a důchodové pojištění, když tak jim zavolejte a zeptejte se.
IP zaznamenána

Pepa 1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
kontrola ossz
« Odpověď #3 kdy: Leden 29, 2014 »

Moc děkuji, ještě bych měla dotaz ohledně přiznání k nemovitosti stavby
loňské přiznání - předmět daně P - ostatní zdanitelná stavba, je možnost letos dát přiznání předmět daně M - podnikání v zemědělské prvovýrobě -je potřeba k tomu např. živnostenský list nebo nějaké doklady a pokud by to pronajímal někomu k podnikání v té prvovýrobě, musí podat přiznání oba?
děkuji
IP zaznamenána
Stran: [1]