Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přijaté služby ze třetí země  (Přečteno 4539 krát)

terinq

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 45
Přijaté služby ze třetí země
« kdy: Leden 28, 2014 »

Dobrý den,jsme výrobní firma,plátci DPH. Prodali jsme do USA výrobek (pec), která však vykázala nějaké vady a odběratel v USA si pec vlastními silami opravil. Vystavil nám za to fakturu za opravu. Oprava probíhala na území USA. Dodavatel je také z USA.
Faktura je bez DPH - vzhledem k tomu,že nešlo o zboží, nic nepřejde přes hranice,a nebude tím pádem žádný celní doklad atd.
Jak se to projeví na DPH - vypočítávám nějaké DPH, které pak odvedu a zároveň si nárokuji odpočet (jako např.při fa. EU) a na jaký řádek DPH to vstoupí? Nebo se to v přiznání k DPH nijak neprojeví?
Moc děkuji
IP zaznamenána

andrea03

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 53
Přijaté služby ze třetí země
« Odpověď #1 kdy: Leden 28, 2014 »

revers charge na ř. 12 a 43
IP zaznamenána

terinq

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 45
Přijaté služby ze třetí země
« Odpověď #2 kdy: Leden 29, 2014 »

Děkuji za zprávu,ale já pravě když zadám do programu,že jde o přijatou fakturu ze třetí země,tak mi program automaticky smaže políčka na možnost samovyměření DPH - jako kdyby to vypadalo,že se to DPH vůbec týkat nebude...jako kdyby tato faktura neměla vůbec do DPH vstoupit..práce proběhla mimo území ČR, tak nevím?
IP zaznamenána

terinq

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 45
Přijaté služby ze třetí země
« Odpověď #3 kdy: Leden 29, 2014 »

Abych to upřesnila, jde mi o to,zda oprava pece,která proběhla v USA a nadále bude pec v USA využívána bude brána jako služba,kde se místo plnění přechýlí do ČR a pak budu muset provést samovyměření či místo plnění zůstane v USA a do DPH tudíž nevstoupí. díky
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
Přijaté služby ze třetí země
« Odpověď #4 kdy: Leden 29, 2014 »

Je pevně spojená s nemovitostí?
IP zaznamenána

terinq

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 45
Přijaté služby ze třetí země
« Odpověď #5 kdy: Leden 30, 2014 »

Nevím přesně, musím zjistit od jednatele.
A jak by to bylo v případě,že
a) bylo by pevně spjato s nemovitostí
b) nebylo by pevně spjato s nemovitostí.
děkuji moc
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
Přijaté služby ze třetí země
« Odpověď #6 kdy: Leden 30, 2014 »

a) práce na nemovitosti, § 10 ZDPH, místo plnění zůstává v USA, v ČR žádné povinnosti
b) práce na movité věci, § 9/1 ZDPH, místo plnění se přechyluje do ČR (za sídlem odběratele), povinnost přiznat podle § 108/1/c) ZDPH
IP zaznamenána
Stran: [1]