Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Vyčerpání rodič. příspěvku - stane se podnikání hlavní činností?  (Přečteno 746 krát)

lafet

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den,

v současné době jsem na rodičovské dovolené se synem (mám klasický hlavní zaměstnanecký poměr) a od začátku roku 2013 jsem se stala OSVČ - podnikání bylo tedy vedeno jako vedlejší činnost.

Délku rodičovské dovolené jsem si se zaměstnavatelem dohodla na 3 roky, délku čerpání rodičovského příspěvku na úřadu práce na 2 roky.

K 31. 12. 2013 došlo k dočerpání rodičovského příspěvku v plné výši a nárok na něj zanikl. Žila jsem v domnění, že podnikatelská činnost bude nadále považována za činnost vedlejší, jelikož jsem stále v zaměstnaneckém poměru. Nyní jsem se ovšem dozvěděla, že pokud nemám žádný příjem, který by se dal označit jako hlavní, stává se mé podnikání automaticky činností hlavní. Je tomu tedy tak a mám od 1. 1. 2014 povinnost platit minimální zálohy na zdravotním a sociálním pojištění (v roce 2013 jsem byla ve ztrátě)?

Ještě bych chtěla dodat, že od května tohoto roku nastupuji na mateřskou dovolenou.

Předem děkuji za každou radu.
IP zaznamenána
Stran: [1]