Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: důchodové spoření II.pilíř  (Přečteno 1268 krát)

Tereza W

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 28
důchodové spoření II.pilíř
« kdy: Leden 22, 2014 »

Dobrý den, jste má asi poslední možnost... OSVČ je od 1.10.2013 (potvrzeno Centrálním registrem smluv) účasten důchodového spoření II. pilíř. Jedná se mi o pojištění, které se platí FÚ. Paní,  je ale od 1.9.2013 na rodičovské dovolené (ne mateřské, ale opravdu rodičovské - výměna s manželem, který pobíral před ní). OSSZ na 9-12 nevyměřila povinnost záloh. Má povinnost platby a podání Pojistného přiznání? Ptala jsem se daňové poradkyně - neví, ptala jsem se na finančním úřadě - neví s tím, že veškeré školení mají teprve před sebou. Daňové přiznání k dani z příjmů FO musím podat do konce ledna, aby mohli žádat o dotace - jedná se o zemědělce. Jsem naprosto vyčerpaná a zoufalá :-( Jinak jsou ve ztrátě, takže výměra dle přehledu je 51768,- za 1-8/13. Ale opět... druhý pilíř je až od října a dle informací na finanční správě by pojištění měla platit až od toho 1.10.
IP zaznamenána

Tereza W

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 28
důchodové spoření II.pilíř
« Odpověď #1 kdy: Leden 22, 2014 »

No... asi mají smůlu. Všude čtu, že obdobím je kalendářní rok a OSSZ také krátí vzniklé pojistné za celý rok a ne jen za poslední 3 měsíce. Takže těch 5% půjde určitě z celých 51768. Ale za případné reakce budu vděčná. Děkuji
IP zaznamenána
Stran: [1]